Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Фізико-математичні науки / Математичне та програмне забезпечення обчислювальних машин і систем


Амонс Олександр Анатолійович. Адаптивна технологія автоматизованого виробництва програмних систем: моделі, алгоритми і засоби : Дис... канд. наук: 01.05.03 - 2006.



Анотація до роботи:

Амонс О.А. Адаптивна технологія автоматизованого виробництва програмних систем: моделі, алгоритми і засоби. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 01.05.03 – математичне та програмне забезпечення обчислювальних машин і систем. – Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, Київ, 2006.

Дисертаційна робота присвячена розв’язанню проблеми розробки моделей, методів і засобів автоматизованого виробництва об’єктно-орієнтованого ПЗ ІКС для організаційно-технічних об'єктів керування із застосуванням прогресивних інформаційних технологій, досвіду автоматизації керування та проектування, досягнень комп'ютерних наук. В дисертації розроблено та досліджено математичну модель на базі систем алгоритмічних алгебр (САА-схем) Глушкова, яка дозволяє формально визначати алгоритми із явним застосуванням даних у вигляді класів та об’єктів, запропоновано об’єктну мову САА-схем/о для задання алгоритмів та структур даних. Запропоновано матричний метод виведення для клаузальних логік, який відрізняється від відомих методів використанням операцій над числовими матрицями до отримання сформульованого в термінах матриць критерію суперечливості множини клауз.

Розроблена технологія проектування ПЗ ІКС на базі багаторівневого підходу з використанням мови UML та об’єктно-орієнтованої мови програмування в термінах САА-схем/о з подальшою генерацією програмного коду на вибраній користувачем цільовій мові програмування із множини найпоширеніших мов програмування.

Розроблені математичні моделі, алгоритми і засоби дозволяють зменшити вартість та строки створення ІКС для важливого класу об’єктів, а також підвищити ефективність їх функціонування. Основні результати дисертації застосовано в Національному технічному університеті України “КПІ” при створенні низки ІКС.

У дисертації розв’язана актуальна й важлива науково-прикладна задача розробки моделей, методів і засобів автоматизованого виробництва об’єктно-орієнтованого ПЗ ІКС для ОТОК.

Дисертація містить такі основні наукові і практичні результати:

1. Розглянуто основні аспекти розробки, створення і функціонування адаптивних технологій автоматизованого виробництва об’єктно-орієнтованого ПЗ ІКС для організаційно-технічних об'єктів керування з точки зору застосування інформаційних технологій та накопиченого досвіду автоматизації керування і проектування, досягнень комп'ютерних наук. Доведено доцільність та ефективність застосування математичних моделей САА В.М.Глушкова та логічних моделей для автоматизованого виробництва об’єктно-орієнтованого ПЗ за умови їх модифікації до роботи з класами об’єктів і забезпечення можливості перевизначення класів у процесі функціонування.

2. Запропоновано концепцію адаптивної технології автоматизованого виробництва об’єктно-орієнтованого ПЗ ІКС для важливого класу організаційно-технічних об'єктів керування на основі концептуального моделювання, моделей алгебро-логічної формалізації процесів проектування.

3. Розроблено математичну модель на базі САА-схем В.М.Глушкова, яка дозволяє при формалізованому описані алгоритмів явно описувати дані у вигляді класів та об’єктів.

4. Розроблено механізми трансформації класів алгоритмів та програм, які дозволяють формалізувати проблему поліпшення алгоритмів і програм.

5. Для підвищення ефективності виведення розроблено метод виведення, який базується на множенні квадратних матриць, кількість рядків і стовпців в яких відповідає кількості атомів в множині клауз. Доведено справедливість критерію суперечливості множини клауз у вигляді існування ненульової діагоналі в матриці ступеня Р.

6. Розроблено обєктно-орієнтовану мову програмування, формальною основою якої виступає математичний апарат проектування класів алгоритмів на базі САА-схем Глушкова.

7. Розроблено технологію проектування ПЗ ІКС на базі багаторівневого підходу з використанням мови UML та об’єктно-орієнтованої мови програмування в термінах САА-схем/о з подальшою генерацією програмного коду на вибраній користувачем цільовій мові програмування.

8. Розроблені інструментальні засоби адаптивної технології розробки, впровадження, підтримки та розвитку інтелектуальних ІКС для організаційно-технічних об’єктів керування – платформа SmartBase.

9.Розроблені засоби використано при створенні ПЗ декількох ІКС. Результати впроваджені у навчальний процес кафедри автоматики та управління в технічних системах НТУУ “КПІ”. Окремі результати дисертаційних досліджень використано при реалізації проекту автоматизації управління вузом в Міжнародному Соломоновому університеті.

Публікації автора:

  1. Цейтлин Г.Е., Амонс А.А., Головин О.В., Зубцов А.Ю. Интегрированный инструментарий проектирования и синтеза классов алгоритмов и программ // Кибернетика и системный анализ. – 2000. – №3. – С. 165-170. (Дисертантом запропоновано підхід до побудови інструментальних засобів проектування та синтезу класів алгоримів і програм на платформі Windows).

  2. Цейтлин Г.Е., Теленик С.Ф., Амонс А.А. Алгебро-логическая формализация в объектно-ориентированных технологиях // Проблемы программирования. – 2002. – №1-2. Спец. Выпуск. – С. 136-146. (Дисертантом запропонована алгебраїчна модель формалізації алгоритмів і програм з урахуванням об’єктів та класів).

  3. Теленик С.Ф., Амонс О.А., Хмелюк В.С., Крижова К.О. Швидке розроблення застосувань в адаптивній технології SmartBase // Проблемы программирования. – 2006. – №1-2. Спец. Выпуск. – С.299-305. (Дисертантом запропонована технологія швидкої розробки застосувань та побудована модель платформи швидкої розробки застосувань SmartBase).

  4. Теленик С.Ф., Амонс А.А, Смічик Р.В., Хмелюк В.С. Матрична резолюція для клаузальних логік // Вестник ХНАДУ. Сб. науч. тр. Вып. 28, 2003. – С. 243-246. (Дисертантом запропонована матрична стратегія резолютивного виведення для клаузальних логік).

  5. Цейтлин Г.Е., Теленик С.Ф., Амонс А.А. Трансформационные преобразования и синтез классов алгоритмов // Вісник НТУУ “КПІ”. Інформатика, управління та обчислювальна техніка. – 2004. – №42. – С. 20-27. (Дисертантом доведена зводимість низки неінтерпретованих схем сортування. Встановлений узагальнений результат про можливість використання трансформації на рівні класів алгоритмів).

  6. Амонс А.А. Интегрированные спецификации и инструментарий синтеза классов алгоритмов и программ // Вестник Международного Соломонова университета. – 2000. – Вып. №4. – С. 134-141.

  7. Теленик С.Ф., Ролік О.І., Амонс О.А., Букасов М.М., Хмелюк В.С. Проблеми створення темпоральних систем логічного програмування // Інтелектуальні системи прийняття рішень та прикладні аспекти інформ. технологій: Матеріали науково-практичної конференції. Том 4. – Херсон: Видав. ХМІ, 2005. – С. 152-154. (Дисертантом запропоновано покласти темпоральні численя предикатів першого порядку в основу створення мов логічного програмування і переходу до темпоральних баз даних).

  8. Теленик С.Ф., Амонс О.А., Ніколаєнко А.Є., Хмелюк В.С. Резолютивний метод з урахуванням семантики інтервалів // Збірник праць V міжнародної конференції, ІАІ-2005, Київ, НТУУ "КПІ". 2005. – С. 277-288. (Дисертантом запропонована інтервальна темпоральна логіка з двома операторами).

  9. Амонс А.А. Об алгоритмическом подходе к формализации объектно-ориентированных технологий // Матеріали 3-ї Міжнародної алгебраїчної конференції в Україні. – Суми: СумДПУ, 2001. – С. 120-122.