Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Державне управління / Теорія та історія державного управління


Василів Олег Богданович. Державне управління розвитком туристично-рекреаційної галузі на регіональному рівні (на прикладі Івано-Франківської області) : Дис... канд. наук: 25.00.01 - 2008.



Анотація до роботи:

Василів О. Б. Державне управління розвитком туристично-рекреаційної галузі на регіональному рівні (на прикладі Івано-Франківської області). – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління за спеціальністю 25.00.01 – теорія та історія державного управлін-
ня. – Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, Львів, 2008.

Дисертація присвячена науково-теоретичному обґрунтуванню організаційно-правових засад державного управління розвитком і модернізацією туристично-рекреаційної галузі на регіональному рівні, а також методів підвищення ефективності її функціонування в ринкових умовах на інноваційних засадах.

Визначено зміст понять «державного управління туристично-рекреаційною сферою», «регіональний туристично-рекреаційний комплекс», обґрунтовано особливості становлення та розвитку інституційно-організаційної системи туристично-рекреаційного комплексу регіону, діяльність органів державного управління його освоєнням, а також розвитком основних напрямів туризму в регіоні.

Значна увага приділена питанням розробки стратегії та вдосконалення системи державного управління і регулювання інноваційним розвитком галузі туризму, її інформаційним забезпеченням.

У дисертаційному дослідженні обґрунтовано необхідність застосування удосконалених організаційно-правових засад державного управління туристично-рекреаційною галуззю. Отримані в процесі дослідження наукові результати в сукупності дали можливість зробити відповідні висновки й внести певні пропозиції.

1. Усебічний аналіз вітчизняних та зарубіжних наукових джерел, присвячених проблемам державного управління і регулювання туристичної сфери, свідчить, що вони належать до найважливіших управлінських та організаційних проблем, які на сьогодні характеризуються недостатнім рівнем вивчення і розв’язання, що зумовлює необхідність ґрунтовних та комплексних досліджень.

2. Сучасний етап розвитку туристично-рекреаційної галузі в Україні характеризується постійними динамічними змінами, в тому числі і в правовому полі, що призводить до того, що ряд положень із законодавства не відповідає вимогам і потребам туристичної галузі і потребує вдосконалення і уточнення окремих правових норм і положень. Назрілою необхідністю є прийняття “Туристського Кодексу”.

3. Для підприємств та підприємців туристичної індустрії Прикарпаття основними проблемами, як і для більшості регіонів країни, є недостатнє інформаційне забезпечення діяльності бізнесу, низький рівень розвитку інфраструктури, брак кваліфікованих кадрів, відсутність співпраці між туристичними підприємствами, недостатнє сприяння органів місцевої влади.

4. Для ефективного розвитку рекреаційного туризму в регіоні насамперед необхідно формування оптимальної структури управління. Доведено що більш досконалою формою територіальної організації рекреаційного господарства на рівні регіонів слід вважати рекреаційні центри, що мають представляти собою окремі населені пункти (такі, наприклад як Яремче, Косів, Верховина, Коломия) з набором рекреаційних закладів або окремих об’єктів, що виступають центрами формування туристично-рекреаційного комплексу.

5. З метою підвищення ефективної діяльності туристично-рекреаційного комплексу як цілісної територіальної системи слід удосконалити систему управління на основі об’єднання туристичної та оздоровчої сфери в рамках одного відомства, про що засвідчує позитивний досвід багатьох зарубіжних країн. В організаційній структурі управління туристично-рекреаційним комплексом доцільно передбачити виділення окремого департаменту туризму і рекреації.

6. Визначено, що з метою підвищення ефективності використання рекреаційно-курортного та туристичного потенціалу регіону необхідно створити об’єднане рекреаційно-туристичне господарство, що представлятиме собою комплекс взаємодіючих між собою підприємств, установ і організацій, що забезпечують функціонування і розвиток рекреаційно-туристичної інфраструктури, ефективну експлуатацію територіально-ресурсного потенціалу для задоволення потреб населення в організації відпочинку, санаторно-курортного лікування та туристичного обслуговування. Це буде сприяти проведенню єдиної рекреаційно-туристичної політики в регіоні зі сторони органів місцевого самоврядування.

7. Установлено, що органам державного управління для подальшого розвитку туристично-рекреаційної галузі в регіоні потрібно спрямувати роботу на створення розгалуженої інфраструктури туризму, яка б задовольняла всі потреби осіб, що подорожують.

8. Щодо розробки планів стратегії і тактики розвитку рекреаційно-туристичної галузі, то необхідно передбачати насамперед визначення її місця та ролі в структурі економіки регіону. Слід добре усвідомлювати, що специфікою їх альтернативного вибору є легітимність представлених варіантів, адже досить часто привабливі варіанти альтернатив потребують суспільної легітимності, що на практиці сприяє зменшенню діапазону варіантів та полегшенню остаточного вибору.

9. Дуже важливо створити сприятливий інвестиційний клімат не тільки для іноземних інвесторів, але і для своїх власних, що дозволить створити стабільні умови роботи при здійсненні довготривалих капіталовкладень. Окреслені проблеми посилюють актуальність державного управління інвестиційним процесом в галузі туризму і рекреації. Обґрунтована та виважена державна політика щодо сприяння його активізації, підкріплена реальною програмою дій, підвищить впевненість потенційних інвесторів у тому, що запропоновані для реалізації конкретні інвестиційні проекти знаходяться у повній відповідності з урядовою стратегією розвитку і отримають необхідну підтримку на державному рівні.

10. В діяльності регіональних туристично-інформаційних центрів слід забезпечити системність і оперативність, а саме в наданні інформації та консультативних послуг про туристично-екскурсійні заходи, новинки туристичного бізнесу, надання інформації про їхні підприємства щодо можливостей комплексного обслуговування у закладах розміщення, створення повної інформаційної бази даних, надання допомоги у налагодженні контактів, співпраці та обміні інформацією з туристичними організаціями, надання інформації про нові види туризму.

11. Органам державного управління слід більш активно дбати про створення умов для якісної підготовки і стажування кадрів для туризму, розробці туристичних маршрутів та проведення конкурсів на кращий туристичний продукт, сприяти розвитку сільського зеленого туризму, співпраці відділів культури із туристичними закладами щодо проведення культурних заходів - характерних для Прикарпаття звичаїв, народних традицій та обрядів, проведенням сертифікації готелів, організації співпраці між різними секторами туристичного продукту, покращенню рівня інфраструктури в регіоні, сприяти в реалізації проектів щодо створення та діяльності туристично-інформаційних центрів у всіх районах області, сприяти насамперед розвитку популярних і перспективних зимових видів спорту і відпочинку в Карпатах.

12. Ефективну державну політику дозволить проводити запозичення зарубіжного досвіду у сфері управління та розвитку туристично-рекреаційного комплексу. Це переконливо доводить плідна співпраця з польською стороною. Така політика має загальнонаціональний характер і є стратегічно важливою для подальшого прискореного соціального та економічного розвитку регіонів і всієї країни, її входження у світове, і “європейське” співтовариство, зокрема.

Публікації автора:

Статті у фахових виданнях

  1. Василів О. Б. Стратегічне моделювання державного управління інвестиційною діяльністю в туристично-рекреаційній сфері // Ефективність державного управління: Збірник наукових праць Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України / За заг. ред. А. О. Чемериса. – Львів: ЛРІДУ НАДУ, 2006. – Вип. 10. – С. 279-286.

  2. Василів О. Б. Розробка стратегії інноваційного розвитку туристично-рекреаційної галузі Івано-Франківської області // Ефективність державного управління: Збірник наукових праць Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. – Львів: ЛРІДУ НАДУ, 2007. – Вип. 12. – С. 25-32.

  1. Василів О. Б. Вдосконалення системи управління інноваційним розвитком туристично-рекреаційного комплексу (на матеріалах Івано-Франківської області) // Ефективність державного управління: Збірник наукових праць Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України / – Львів: ЛРІДУ НАДУ, 2007. – Вип. 13. С. 21-29

Матеріали наукових конференцій

  1. Василів О.Б. Напрямки і можливості інвестування в туристичну галузь Івано-Франківщини // Ефективність державного управління в контексті європейської інтеграції. Матеріали щорічної науково-практичної конференції 23 січня 2004 р. Ч.2.- Львів, ЛРІДУ НАДУ, 2004.- С.20 – 23.

  2. Василів О.Б. Проблеми та перспективи розвитку туристично-рекреаційної галузі в Івано-Франківській області // Матеріали щорічної науково-практичної конференції за міжнародною участю “Внутрішня політика держави : сутність, принципи, методологія.” 27 січня 2005 р. / За заг. ред. А.О.Чемериса: У 2 ч.- Львів: ЛРІДУ НАДУ, 2005.-Ч.1.- С. 55-61.

  3. Василів О.Б. Проект розвитку сільського зеленого туризму в Івано-Франківській області та його реалізація // Глобалізація та управління проектами у ХХІ столітті. Матеріали науково-практичної конференції 9-10 жовтня 2003 р.- Львів, ЛРІДУ.- 2003.- С.8-10.

  4. Василів О.Б. Ув’язка сільського зеленого туризму зі стратегією розвитку Івано-Франківської області. Матеріали міжнародного семінару ”Сільський зелений туризм: шлях до сталого розвитку” м. Яремче, Івано-Франківська обл. 25-26 вересня 2003 р. – Івано-Франківськ, 2004.- С. 21-25.

Публікації в інших виданнях

  1. Wasyliw О. Uwarunkowania roswoyu turystyki na Ukraime-Zaсhodnicj// Konferencia ,,Inwestycje turystyczne Ukraine Zachodniej" ( 20-21.11.2003). Krakow ( Poland ): Proekt PAUCI Nr 00-0195-056 , 2003.- S. 19-48.

  2. Wasyliw O. Turystyka przyjazdowa w opinii przestawicieli administracij, wiodace inwestycje w zakresie infrastruktury turystycznej // Potencial turystyczny Ukrainy Zachodnie. Warszawa ( Poland ): Instytut Turystyki w Warszawie , 2005.- S. 134-140, 214-226.

  3. Vasyliv O. Welcome to the Carpathians (Ivano-Frankivsk region). Ivano-Frankivsk: WUAFIP, 2004.- 64 p.

  4. Василів О.Б. Туризм і готельний бізнес // Каталог інвестиційних проектів та пропозицій підприємств Івано-Франківської області. Івано-Франківськ: Місто НВ, 2003.- С. 222-284.

  5. Василів О. Туристичний довідник по Івано-Франківщині. Івано-Франківськ: ЗУАСІІ, 2005.- 29 с.

  6. Івано-Франківська область. Довідник туриста / Ред. Криницька Д., Уклад. Блащук Василів О. та ін.- Івано-Франківськ, 2001.- 30 с.

  7. Блащук М. , О. Василів О. Зелений туризм в Карпатах. Івано-Франківськ: Західноукраїнське агентство сприяння іноземним інвестиціям, 2004. - 48 с.