Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Педагогічні науки / Теорія і методика професійної освіти


Лещенко Антоніна Анатоліївна. Домашнє навчання в системі професійної освіти США. : Дис... канд. наук: 13.00.04 - 2007.



Анотація до роботи:

Лещенко А.А. Домашнє навчання в системі професійної освіти США. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04 – “Теорія і методика професійної освіти”. – Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м. Київ, 2006.

У дисертації досліджується домашнє навчання як компонент неформальної професійної освіти США. Для домашніх учнів домашнє навчання є допрофесійною підготовкою, для якої характерне раннє формування професійних умінь і навичок. Для батьків-учителів домашніх учнів – це неформальна професійно-педагогічна освіта дорослих, яка за своєю суттю є неформальною педагогічною освітою і самоосвітою, орієнтованою на забезпечення у кількісному і якісному аспектах пізнавальних потреб власних дітей.

У ході дослідження встановлено, що домашнє навчання є проявом демократичності і плюралізму системи професійної освіти США, забезпечує можливість і доступність освіти на неформальній, індивідуальній основі. Про педагогічну компетентність батьків-учителів свідчить якість допрофесійної підготовки домашніх учнів, що підтверджується різноманітним стандартизованим тестуванням й успішним навчанням у престижних коледжах і університетах США. Раннє формування професійних навичок зумовлює ефективну діяльність домашніх учнів у різних виробничих сферах: продукування, поширення й застосування ІКТ, юриспруденція, журналістика, політика, літературно-мистецька творчість, сільське господарство, ремесла, менеджмент, приватний бізнес. Визначальна особливість, що об’єднує професійні долі переважної більшості домашніх учнів, полягає у їх здатності проводити належну самостійну професійну діяльність, що характеризується високим рівнем креативності і громадської активності.

Публікації автора:

  1. Джерела мотивації домашнього навчання: американський досвід // Педагогічний процес: теорія і практика. – Випуск 2. – Київ: Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, 2006. – С. 99-105.

  2. Педагогічний процес в умовах американської домашньої освіти // Вісник Глухівського педагогічного університету. Серія: Педагогічні науки. – Випуск 7. – Глухів: ГДПУ, 2006. – С. 16-20.

  3. Американський досвід домашнього виховання // Вісник Житомирського державного університету імені Івана Франка. – Вип. 24. – 2005. – С. 240-243.

  4. Професійне становлення учнів, які навчаються в домашніх умовах в Америці // Обдарована дитина. – 2006. – № 8. – С. 41-49.

  5. Мистецтво як засіб соціалізації домашніх учнів: Досвід англомовних країн (Великобританія, США, Канада) // Теоретичні та методичні засади неперервної мистецької освіти: Збірник матеріалів науково-методологічного семінару. – Чернівці, 2006. – С. 38-40.

  6. Домашнє навчання в Америці в аспекті диференційованого і демократичного освітнього менеджмента // Сучасні проблеми управління: Матеріали ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції. – К.: ВПІ, 2005. – С. 210-211.

  7. Домашня освіта в Америці // Обдарована дитина. – 2005. – № 4. – С. 38-45.

  8. Домашнє навчання у США: теорія, історія, практика. – Київ. – 2006. – 77 с.

  9. Домашнє навчання – самодостатній компонент допрофесійної підготовки учнівської молоді в США // Розвиток в полікультурному освітньому просторі: Збірник матеріалів Міжнародного конгресу – IV Слов’янські педагогічні читання. – Черкаси: Вид-во ЧНУ імені Богдана Хмельницького, 2005. – С. 287-289.