Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Історичні науки / Історіографія, джерелознавство та методи історичного дослідження


Пилипів Володимир Іванович. Джерела з історії взаємовідносин Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки: Дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. - К., 2002. - 198 арк. - Бібліогр.: арк.180-198..



Анотація до роботи:

Пилипів В.І. Джерела з історії взаємовідносин Української Народної Республіки та Західно - Української Народної Республіки. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.06 - Історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни. – Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2002.

У дисертації досліджено процес формування комплексу джерел до вивчення історії взаємовідносин УНР і ЗУНР; проведено порівняльний аналіз джерельної бази конкретно-історичних праць, які побудовані на комплексі документів та матеріалів, що відносяться до проблеми соборності України в період 1917–1920 рр. Використовуючи методи джерелознавчої евристики виявлено близько сотні неактуалізованих джерел, які мають важливе значення для дослідження історії взаємовідносин УНР і ЗУНР; проведено класифікацію виявлених джерел, встановлено їхнє походження, авторство, достовірність, ступінь їх збереження, розкрито информаційні можливості виявлених джерел та проведено нове прочитання уже відомих. На основі аналізу й синтезу комплексу джерел визначено їхній якісний рівень, репрезентативність, що дозволило обгрунтувати періодизацію процесу розвитку взаємовідносин УНР та ЗУНР, їхнього співробітництва у політичній, військовій і дипломатичній сферах і формування джерельної бази. Обгрунтовано шляхи підвищення рівня інформативної віддачі джерел для вивчення соборності УНР і ЗУНР, її історичного досвіду та уроків.

Публікації автора:

1. Джерельне значення підготовчих матеріалів договору та Акту Злуки для дослідження історії соборності України // Вісник Академії праці і соціальних відносин федерації профспілок України. – К., 2000. – С. 36-38.

2. Класифікація та інформаційні можливості джерел з історії взаємовідносин Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки // Проблеми архівознавства і джерелознавства. Збірник наукових праць. – К., 2001. – Вип. 4. – С. 212-222.

3. Джерела з історії соборності України доби визвольних змагань (1917-1920 рр.) // Українознавство – наука самопізнання українського народу. Матеріали Х щорічної Міжнародної науково-практичної конференції. (18-20 жовтня 2001 р.). – К., 2001. – С. 81-84.

4. Джерела з історії взаємовідносин урядів УНР і ЗУНР як чинник соборності України (липень–листопад 1919 р.) // Спеціальні історичні дисципліни: питання теорії та методики. У двох частинах. – К., 2002. – Число 8-9. – Ч. 2. – С. 193-204.

5. Значення Акту злуки УНР та ЗУНР для утвердження соборності незалежної України ( Джерелознавчий аспект ) // Сторінки історії. Збірник наукових праць. – К., 2002. – Вип. 16. – С. 51–56.