Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Фізико-математичні науки / Фізика напівпровідників і діелектриків


17. Гольський Віталій Богданович. Електронні та екситонні стани у наногетеросистемах з тунельно-зв'язаними квантовими точками різної форми: дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича. - Чернівці, 2005.



Анотація до роботи:

Віталій Гольський. Електронні та екситонні стани у наногетеросистемах з тунельно-зв’язаними квантовими точками різної форми. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.10 – Фізика напівпровідників і діелектриків. – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Чернівці, 2005.

Дисертацію присвячено дослідженню енергетичного спектру електрону , двох електронів та екситона в системі двох тунельно-зв’язаних квантових точок різної форми з врахуванням розриву зон на межах поділу середовищ та залежності ефективної маси частинок від координат. Розв’язана одночастинкова та двочастинкова задача з двома тунельно-зв’язаними КТ із скінченим потенціалом різної форми (циліндричної, кубічної та сферичної). Розраховано енергетичний спектр одного електрону коли в КТ існує один або два енергетичних рівнів та енергетичний спектр системи двох електронів. Проаналізована ймовірність перебування електрону в даній гетеросистемі. Зроблено порівняльний аналіз взаємодії КТ в залежності від матеріалу ( та ). Знайдено вигляд хвильової функції неперервного спектру.

Розв’язана задача про знаходження енергії екситону в двох тунельно-зв’язаних КТ з врахуванням розриву зон на межах поділу середовищ та залежності ефективної маси частинок від координат. Проаналізовано залежність енергії зв’язку екситону від відстані між КТ. Досліджено генезис сили осцилятора переходу екситона в двох тунельно-зв’язаних КТ. Зроблено порівняльний аналіз з експериментальними роботами.

Вперше проаналізована залежність величини розщеплення енергетичних рівнів частинки від форми нанокристалів.