Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Фізико-математичні науки / Фізика напівпровідників і діелектриків


Карбовник Іван Дмитрович. Електронні та іонні процеси у твердих електролітах Ag2HgI4 і Ag2CdI4 : дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2006. — 150арк. : рис. — Бібліогр.: арк. 139-150.



Анотація до роботи:

Карбовник І.Д. Електронні та іонні процеси у твердих електролітах Ag2HgI4 і Ag2CdI4. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.10 – фізика напівпровідників і діелектриків, Львівський національний університет імені Івана Франка, –Львів, 2007.

Роботу присвячено вивченню закономірностей протікання електронних та іонних процесів у суперіонних сполуках групи Ag2MeI4 (Me=Cd, Hg), які вважають модельними об’єктами для вивчення властивостей суперіонних фаз.

Досліджено перехід Ag2CdI4 у стан з високою дірковою провідністю при Т180 К та проаналізовано умови його виникнення.

Проведено спектроскопію діелектричної релаксації для Ag2CdI4 і Ag2HgI4. Показано, що у діелектричних спектрах сполук проявляються максимуми, пов’язані повільними поляризаційними процесами, які відбуваються на границях зерен суперіоніків, отриманих за керамічною технологією.

Методом імпедансної спектроскопії досліджено електричні властивості Ag2HgI4 і Ag2CdI4 в діапазонах температур, що включають температури фазових переходів у суперіонний стан. Моделювання спектрів імпедансу проведено з урахуванням особливостей структури матеріалів. Побудовано еквівалентні схеми заміщення та встановлено температурні залежності параметрів цих схем. Дослідження поруватості та розрахунок фрактальної розмірності засвідчують, що відмінність схем заміщення пов’язана із неоднаковим ступенем розвитку пор та міжзернових границь у Ag2HgI4 і Ag2CdI4.

Зі спектрів ІЧ відбивання Ag2CdI4 у рамках різних підходів розраховані частотні залежності діелектричних функцій та провідності у температурному діапазоні 10–420 К. Вперше для Ag2CdI4 визначено параметри осциляторів та їхні температурні залежності.