Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Педагогічні науки / Теорія і методика навчання та виховання (по областях і рівню освіти)


Теплова Олена Юріївна. Формування готовності до творчої самореалізації майбутнього вчителя музики : дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Київський національний ун-т культури і мистецтв. - К., 2005.



Анотація до роботи:

Теплова О.Ю. Формування готовності до творчої самореалізації майбутнього вчителя музики. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.02 – теорія та методика навчання музики і музичного виховання. – Київський національний університет культури і мистецтв. – Київ, 2005.

У дисертації викладено теорію і практику формування готовності до творчої самореалізації студентів музично-педагогічного факультету в процесі навчання.

На основі психолого-педагогічних, філософських, музикознавчих джерел, існуючого практичного досвіду музичної підготовки студентів обґрунтовано, сформульовано, визначено зміст поняття “формування готовності до творчої самореалізації майбутнього вчителя музики”. В рамках розв’язання завдань дослідження вперше теоретично обґрунтовані педагогічні умови й шляхи впровадження програми, які активізують процес підготовки фахівців; уточнено критерії й показники рівнів сформованості цієї компетентності; впроваджено й експериментально перевірено ефективність запропонованої методики навчання.

Формування готовності студентів до творчої самореалізації забезпечується інтегративним підходом дослідників до опанування методиками музично-творчої діяльності, комплексним застосуванням їх у процесі виконавських видів практики – інструментальної, вокальної, диригентсько-хорової, ансамблевої гри, організаційно-просвітницької, певних етапів закріплення знань, умінь і навичок, а також педагогічної практики, яка становить фронтальну перевірку кінцевих результатів сформованої готовності студентів.

Доведено навчальну продуктивність добутих результатів дослідження для подальшого вдосконалення музично-педагогічної теорії і практики в підготовці майбутнього вчителя музики.