Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Біологічні науки / Фізіологія людини і тварин


286. Флюнт Роман Богданович. Імунофізіологічний статус організму корів та їх телят з різними строками гестації: дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / Львівська національна академія ветеринарної медицини ім. С.З.Гжицького. - Л., 2004.



Анотація до роботи:

Флюнт Р.Б. Імунофізіологічний статус організму корів та їх телят

з різними строками гестації. – Рукопис

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата ветеринарних наук за спеціалізацією 03.00.13 – фізіологія людини і тварини. – Львівська національна академія ветеринарної медицини імені С.З.Ґжицького, м. Львів, 2004.

Дисертація присвячена вивченню фізіолого-імунологічних показників у корів і їх телят з різними строками гестації. Встановлено, що передчасна та пролонгована вагітність у корів супроводжується вірогідним зниженням рівня імуноглобулінів у молозиві та їх засвоєння новонародженими телятами. Отримано нові дані що до функціональної активності клітинної ланки імунітету в організмі тварин. У корів і їх телят зі скороченими термінами гестації зростає активність Т-гелперів, при зниженні супресорної ланки імунітету. Стан підвищеної активності імунної системи у корів може бути однією з причин передчасних родів. Телята, що народжуються передчасно та з запізненням відрізняються комплексним імунодефіцитом, який виражається недостатністю колостральних імуноглобулінів, зниженою продукцією власних антитіл у відповідь на антигенну стимуляцію, меншою живою масою при народжені та інтенсивністю росту до річного віку.

  1. Фізіологічна вагітність у корів, яка проходить у нормальні терміни, закінчується частковим перехідним дефіцитом супресорної ланки імунітету в організмі. Це виражається зменшенням у крові кількості лімфоцитів, в тому числі Т- і В-клітин, пригніченням їх бластної трансформації на мітогени, зниженням числа циркулюючих імунних комплексів і вмісту ІgG1.

  2. Для вагітності корів зі скороченими термінами перебігу, за 1-3 дні до родів характерне зростання в крові кількості Т- і В-лімфоцитів, зменшення числа Т-супресорів, при підвищеному рівні активації Т-гелперів, що виражається підвищенням реакції їх бласттрансформації, рівня циркулююючих імунних комплексів, концентрації ІgG1-імуноглобулінів і природних антитіл. Стан підвищеної активації імунної системи в організмі корів може бути однією з причин передчасних родів.

  3. У крові корів з пролонгованими термінами вагітності за 15 днів до родів більш виражена гіпореактивність клітинної ланки імунної системи на тлі зростання Т-супресорних клітин, зменшення кількості природних антитіл, циркулюючих імунних комплексів і зниження реакції бласттрансформації лімфоцитів. Знижений рівень імунних реакцій в організмі корів є одним із факторів запізнілих родів.

  4. У молозиві корів з передчасними та запізнілими родами міститься вірогідно менше загального білка, імуноглобулінів, лейкоцитів, в тому числі нейтрофільних гранулоцитів і лімфоцитів, а також В-клітин, ніж у молозиві корів з нормальними термінами гестації. Таке молозиво вважається неповноцінним для забезпечення надійного захисту новонародженим телятам проти інфекційних захворювань в найбільш критичний період життя.

  5. Телята, що народжуються передчасно та з запізненням, відрізняються від своїх ровесників з нормальними термінами гестації комплексним імунодефіцитом, який виражається недостатністю ІgG1, зниженою активністю до продукції власних антитіл у відповідь на антигенну стимуляцію, що супроводжується ослабленням активності Т- і В-лімфоцитів, фагоцитарної реакції та пригніченням адаптивних властивостей організму.

  6. Низький рівень факторів неспецифічного імунітету та імунологічної реактивності в організмі недоношених телят є наслідком неповного засвоєння ІgG1 з материнського молозива та значними втратами їх з фекаліями при порушенні транспортної функції епітелію кишечнику, про що свідчить порівняно високий рівень цього імуноглобуліну в їхніх копрофільтратах.

  7. Телята, народжені передчасно та із запізненням, відрізняються від своїх ровесників з нормальними термінами гестації меншою живою масою при народженні на 26 і 22% (Р<0,01) і в річному віці досягають живої маси відповідно 242,4 та 252,2 кг, або на 10,7% менше.

Публікації автора:

  1. Становлення і розвиток імунологічної реактивності телят в ранньому віці / Дацьків О. М., Кравців Ю.Р., Маслянко Р.П., Флюнт Р.Б. // Біологія тварин. – 2000. – Т.2, №2. – С.43–51. (Дисертант узагальнив сучасні дані про формування імунного статусу телят, народжених з різними строками гестації).

  2. Маслянко Р.П., Флюнт Р.Б. Імунний статус телят з різними строками внутрішньоутробного розвитку // Наук. вісник Львівської державної академії ветеринарної медицини ім. С.З.Ґжицького. – 2000. – Т.2, №1. – С.132–136. (Дисертант провів імунологічні дослідження, біометричну обробку отриманих даних і підготував до друку статтю).

  3. Дацьків О.М., Маслянко Р.П., Флюнт Р.Б. Імунобіологічні властивості навколоплідної рідини корів // Наук. вісник Львівської державної академії ветеринарної медицини ім. С.З. Ґжицького. – 2001. – Т.З, №4. – С. 42–44. (Дисертант дослідив вміст гуморальних факторів резистентності у навколоплідній рідині різних корів).

  4. Захисні клітинні фактори материнського молока та імунітет новонароджених телят / Дацьків О.М., Кравців Ю.Р., Маслянко Р.П., Флюнт Р.Б. // Біологія тварин. – 2001. – Т.З, №1. – С.28–33. (Дисертант узагальнив нові дані літератури та результати власних досліджень про імунний статус телят з врахуванням захисних факторів материнського молозива).

  5. Методичні рекомендації для оцінки і контролю імунного статусу тварин: визначення факторів неспецифічної резистентності, клінічних і гуморальних механізмів імунітету проти інфекційних захворювань / Маслянко Р.П., Олексюк І.І., Падовський А.І., Кравців Ю.Р., Дацьків О.М., Флюнт Р.Б. –Львів. – 2001. – 87 с. (Дисертант систематизував матеріали для комплексної оцінки природної резистентності та адаптивного імунітету в організмі тварин. Брав участь у підготовці роботи до друку).

  6. Сучасні погляди на захист тварин проти інфекцій / Маслянко Р.П., Олексюк І.І., Кравців Ю.Р., Флюнт Р.Б. // Зб. наук. праць Харківського зооветінституту. – 2001. – Вип.8. – 33. – С.339–341. (Дисертант узагальнив сучасні дані та власні дослідження про клітинні та гуморальні фактори резистентності тварин проти інфекційних захворювань).

  7. Флюнт Р.Б., Маслянко Р.П., Падовський А.І. Імунний статус корів та їх телят при недоношеній вагітності // Наук. вісник Львівської державної академії ветеринарної медицини ім. С.З. Ґжицького. – 2002. – Т. 4, №5. – С.197–204. (Дисертант дослідив особливості клітинних та гуморальних факторів резистентності організму корів та їх телят при недоношеній вагітності).

  8. Флюнт Р.Б., Маслянко Р.П., Падовський А.І. Імунобіологічний статус організму корів із різними строками гестації // Наук. вісник Львівської державної академії ветеринарної медицини ім. С.З. Ґжицького. – 2004. – Т. 6, №3, Ч. 2. – С.132–137. (Дисертант дослідив імунобіологічний статус організму корів з різними строками гестації та підготував статтю до друку).

  9. Маслянко Р.П., Флюнт Р.Б., Лебедович Я.І. Стан і оцінка імунного статусу телят з різними строками гестації / // Інформаційний листок Львівського ЦНТІ. – Львів, 2004. – №01. – 8 с. (Дисертанту належить виконання експериментальних досліджень, статистична обробка і написання інформаційного листка).