Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Стоматологія


Малек Галеб М. Джафар. Клініко-експериментальне обгрунтування застосування препаратів кальцію та цинку в комплексному лікуванні переломів нижньої щелепи : Дис... канд. наук: 14.01.22 - 2004.



Анотація до роботи:

Малек Галеб М. Джафар. Клініко-експериментальне обгрунтування застосування препаратів кальцію і цинку в комплексному лікуванні переломів нижньої щелепи.Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.22-стоматологія. Інститут стоматології АМН України, Одеса, 2004.

Дисертація присвячена підвищенню ефективності комплексного лікування переломів нижньої щелепи за допомогою препаратів кальцію і цинку. Встановлено та вивчено ряд факторів, що сприяють розвитку ускладнень консолідації при переломах нижньої щелепи. З метою створення умов для оптимізації консолідації запропоновано використання існуючих методів ортопедичного, хірургічного та комбінованого лікування за принципом необхідної доцільності. В результаті експериментальних та клінічних досліджень запропоновано використання комбінації препаратів кальцію та цинку для оптимізації процесів консолідації при переломах нижньої щелепи.

В дисертаційній роботі представлено теоретичне узагальнення і нове вирішення актуальної наукової задачі – підвищення ефективності лікування переломів нижньої щелепи шляхом використання в комплексному лікуванні комбінації препаратів кальцію і цинку.

1. Установлено, що ускладнення консолідації, які розвиваються при переломах нижньої щелепи, сприяють виникненню гнійно-запальних процесів і вторинному зміщенню кісткових відламків, що потребує проведення додаткових оперативних втручань, видалення некротизованих ділянок кісткової тканини, ліквідації деформацій щелеп.

2. З факторів, які сприяють розвитку ускладнень консолідації при переломах щелепи, найбільше значення мають неповна репозиція кісткових відламків, що супроводжується розривом судинно-нервового пучка, наявність вогнища хронічного запалення в ділянці перелому, зниження салівації і зростання активності протеолітичних ферментів сироватки крові.

3. В експерименті на щурах встановлено, що поєднане введення препаратів кальцію та цинку зменшує загальну протеолітичну активність і активність кислої фосфатази, збільшує активність лужної фосфатази і нормалізує співвідношення “лужна фосфатаза/кисла фосфатаза” в кістковій тканині. Оптимальне співвідношення кальцію, цинку та лимонної кислоти, що справляє остеотропну дію, дорівнює 30:1:20.

4. Установлено, що поєднане застосування препаратів кальцію та цинку викликає суттєве збільшення концентрації кальцію в кістковій тканині, значне зниження протеолітичної активності і нормалізацію показника Са/Р в слині, збільшує мінеральну щільність кістки, знижує запальні явища у вогнищі перелому і оптимізує консолідацію при переломі нижньої щелепи.

Публікації автора:

1. Левицкий А.П., Макаренко О.А., Ходаков И.В., Зеленина Ю.В., Малек Галеб Джафар. Влияние цинка на состояние костной ткани крыс, получавших низкокальциевый рацион // Вісник стоматології. - 2003. - № 2. - С. 5-7. Автор брав безпосередню участь в проведенні експерименту, аналізі результатів, написанні статті.

2. Левицкий А.П., Гулюк А.Г., Малек Галеб Джафар. Синергизм остеогенного действия кальция и цинка при переломе нижней челюсти крыс // Вісник стоматології. - 2004. - № 2. - С.18-20. Участь здобувача в проведенні експеримента, аналізі результатів, підготовці статті до друку.

3. Левицкий А.П., Гулюк А.Г., Малек Галеб Джафар. Биохимические показатели слюны при комплексном лечении перелома нижней челюсти с использованием препаратов Кальцит и Цинктерал // Вісник стоматології. - 2004. - № 3. – С. 46-50. Участь здобувача в обстеженні і лікуванні хворих з ПНЩ, статистичній обробці даних, аналізі результатів, написанні статті.