Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Стоматологія


Кузнецов Віктор Васильович. Клініко-експериментальне обґрунтування застосування технології електромагнітної обробки акрилових пластмас при виготовленні знімних пластинкових протезів. : Дис... канд. наук: 14.01.22 - 2005.



Анотація до роботи:

Кузнецов В.В. Клініко-експериментальне обґрунтування застосування технології електромагнітної обробки акрилових пластмас при виготовленні знімних пластинкових протезів.– Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.22. – стоматологія.– Українська медична стоматологічна академія, Полтава, 2005.

Дисертаційна робота присвячена підвищенню якості знімних пластинкових протезів, питанню збільшення терміну користування ними, зменшення кількості поломок шляхом удосконалення технології виготовлення базисів знімних протезів із акрилових пластмас із застосуванням електромагнітної обробки.

Розроблений пристрій дії магнітного поля та запропонований спосіб виготовлення базисного матеріалу з використанням технології електромагнітної обробки пластмас. Представлено результати досліджень міцнісних параметрів базисних матеріалів, їх рівня залишкового мономеру та водопоглинання, електронну мікроскопію структури пластмаси, яка оброблялась в електромагнітному полі; дані клінічних і мікробіологічних досліджень тканин протезного ложа.

Отримані достовірні результати, які доводять перевагу даної методики перед традиційною: міцність базисів протезів підвищується майже в 2 рази, знижується рівень залишкового мономеру, що зменшує негативний вплив протезів на тканини протезного ложа, поліпшується адаптація до протезів й збільшується термін користування ними.

У дисертаційній роботі представлені дані відносно теоретичного узагальнення і нового вирішення актуальної наукової задачі, яка визначається у підвищенні якості знімних пластинкових протезів шляхом удосконалення технології їх виготовлення за допомогою електромагнітної обробки акрилових пластмас.

Основна суть отриманих результатів наукового дослідження сформульована у наступних висновках:

1. Запропонований пристрій дії й оптимальний режим напруженості магнітного поля та спосіб електромагнітної обробки акрилових пластмас дає можливість впливати на процес полімеризації на ранніх стадіях, що поліпшує їх структуру та фізико-механічні властивості.

2. Згідно з даними експериментальних та лабораторних досліджень міцнісних параметрів зразків пластмаси „Фторакс” та базисів знімних пластинкових протезів встановлено, що міцність на розтяг і на згин зразків і базисів протезів, виготовлених із застосуванням електромагнітної обробки, в 2 рази більша, ніж зразків контрольної серії та протезів виготовлених за традиційною технологією: на 16% більша міцність на стиск, міцність знімних пластинкових протезів під дією електромагнітної обробки зростає на 50%.

3. Електромагнітна обробка пластмас дозволяє знизити вміст залишкового мономеру в акриловій пластмасі „Фторакс” у 1,5 рази і за таких умов він становить 1,1%, тоді як при загальноприйнятій методиці виготовлення базисів протезів цей показник становить 2-5 %.; водопоглинання зменшується в 2 рази.

4. На підставі проведених електронно-мікроскопічних досліджень встановлені значно кращі параметри структури пластмаси, яка оброблялась в електромагнітному полі: упорядковане розташування волокон, їх щільність, паралельність та однорідість.

5. Клінічні та мікробіологічні дослідження стану тканин протезного ложа в різні терміни користування знімними пластинковими протезами дозволили встановити, що протези, які виготовлені за технологією електромагнітної обробки пластмаси, мають кращу пристосованість до тканин протезного ложа, потребують менше корекцій, пацієнти звикають до них швидше; зменшується їх негативний вплив на тканини протезного ложа, стабілізується мікробний баланс у порожнині рота, мікрофлора не проникає в товщу базису, зберігається цілісність внутрішньої поверхні протезів.

Публікації автора:

1. Нідзельський М.Я., Кузнецов В.В., Давиденко Г. М. Електромагнітна технологія покращення міцнісних параметрів акрилових пластмас для базисів знімних протезів //Український стоматологічний альманах.– 2000.– № 1.– С.20-22. (Особистий внесок здобувача – набір пацієнтів та матеріалів для клінічних і лабораторних досліджень, участь у розробці пристрою для електромагнітної обробки пластмас, написання та оформлення статті до друку).

2. Нідзельський М.Я., Давиденко Г.М., Кузнецов В.В., Шиян Є.Г. Вплив електромагнітної обробки на фізико-механічні властивості акрилових пластмас //Український медичний альманах.– 2000. – Том 3, № 2.– С.118-120. (Особистий внесок здобувача –підготовка зразків для лабораторних досліджень, участь у виконанні лабораторних досліджень, статистична обробка результатів, оформлення статті до друку).

3. Нідзельський М.Я., Кузнецов В.В., Давиденко Г.М. Вплив технології виготовлення базисів знімних пластинкових протезів на процеси адаптації до них //Український стоматологічний альманах.– 2001.– № 1(2).– С.39-41. (Особистий внесок здобувача – обстеження пацієнтів, проведення клінічних і лабораторних досліджень, аналіз отриманих результатів, підготовка статті до друку).

4. Кузнецов В.В. Залежність стану мікрофлори порожнини рота при користуванні знімними пластинковими протезами від технології їх виготовлення //Вісник проблем біології і медицини.– 2002.– № 3.– С. 98-102.

5. Кузнецов В.В., Нідзельський М.Я., Червіц М.Я. Вплив електромагнітної обробки на наявність залишкового мономеру в акриловій пластмасі „Фторакс” та її водопоглинання //Галицький лікарський вісник.– 2002. – Т. 9, № 2.– С.40-42. (Особистий внесок здобувача –виготовлення зразків для лабораторних досліджень, участь у виконанні лабораторних досліджень, написання та оформлення статті до друку).

6. Деклараційний пат. 45777А України, МКВ 7 А61К6/00, А61С9/00 . Спосіб виготовлення базисного матеріалу для стоматологічних протезів: Деклараційний пат. 45777А, Україна, МКВ 7 А61К6/00, А61С9/00 /В.В. Кузнецов, М.Я. Нідзельський, Г.М.Давиденко (UA); № 2001074598; Заявл. 03.07.2001; Опубл. 15.04.2002; Бюл. № 4. (Особистий внесок здобувача – проведення патентно-інформаційного пошуку, запропонований спосіб електромагнітної обробки акрилових пластмас, здобувачем апробовано та впроваджено даний спосіб у клініці, оформлена необхідна медико-технічна документація).

7. Кузнецов В.В., Давиденко Г.М.Вплив електромагнітної обробки на фізико-механічні властивості акрилових пластмас //Тези доп. наук.-практ. конф. лікарів-інтернів, магістрів та клінічних ординаторів „Актуальні питання клінічної медицини”.– Полтава, 2000.– С.25-26. (Особистий внесок здобувача – набір пацієнтів для клінічних і лабораторних досліджень, участь у виконанні лабораторних досліджень, написання тез і їх викладення на конференції).

8. Нідзельський М.Я., Кузнецов В.В., Давиденко Г. М. Порівняльна характеристика міцностних параметрів акрилових пластмас, які піддавались обробці електромагнітним полем //Матер. Всеукр. наук.-практ. конф. „Актуальні проблеми ортопедичної стоматології та ортодонтії”.– Полтава, 2000.– С. 86-87. (Особистий внесок здобувача – автору належить клінічне випробування запропонованого способу, набір пацієнтів та матеріалів для клінічних і лабораторних досліджень, написання доповіді та публічний виступ на конференції).

9. Кузнецов В.В. Процеси адаптації до знімних пластинкових протезів та вплив технології їх виготовлення на адаптацію //Тези доп. наук.-практ. конф. лікарів-інтернів, магістрів та клінічних ординаторів „Актуальні питання клінічної медицини”.– Полтава, 2001.– С.26.

10. Кузнецов В.В. Рівень залишкового мономеру в базисах знімних протезів із акрилових пластмас та ступінь водопоглинання під впливом дії електромагнітного поля //Тези доп. наук.-практ. конф. лікарів-інтернів, магістрів та клінічних ординаторів „Актуальні питання клінічної медицини”.– Полтава, 2002.– С.37.