Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Стоматологія


Гевко. Олена Василівна. Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування флуренізиду як імуномодулювального та антихламідійного засобу у хворих на хронічний пієлонефрит : Дис... канд. наук: 14.01.22 - 2003.



Анотація до роботи:

Гевко О.В. Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування флуренізиду як імуномодулювального та антихламідійного середника у хворих на хронічний пієлонефрит. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.02 – внутрішні хвороби – Івано-Франківська державна медична академія – Івано-Франківськ, 2003.

Дисертацію присвячено вивченню особливостей клінічного перебігу, змін імунного гомеостазу, параметрів ендогенної інтоксикації в залежності від наявності або відсутності хламідійної інфекції у 90 хворих на хронічний пієлонефрит.

Вивчено вплив нового протимікробного засобу флуренізиду, який має імуномодулювальні властивості, сприятливо впливає на динаміку загальноклінічної симптоматики, імунний статус, параметри ендогенної інтоксикації як у хламідієінфікованих хворих на ХПн, так і у пацієнтів без наявності хламідійної інфекції. Досліджено його вплив на хламідійного збудника у хворих на ХПн.

Встановлено, що застосування флуренізиду в комплексному лікуванні сприяє швидшому регресу клініко-лабораторної симптоматики як у хламідієінфікованих хворих, так і у пацієнтів без наявності хламідійної інфекції, завдяки протихламідійному ефекту, підвищенню імунної опірності та дезінтоксикаційному ефекту. Проявляючи антихламідійні властивості, флуренізид зменшував прояви ендотоксемії у хламідієінфікованих. Завдяки імунокорегуючому впливу засіб нормалізує вміст та функціональну здатність Т- і В-клітин, реалізує їх спроможність зв’язувати, а потім інактивувати джерела ендотоксемії. Дана властивість препарату яскравіше проявлялась у представників хламідієінфікованої групи хворих на ХПн

Основні результати праці знайшли впровадження у практичній медицині.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення актуального наукового завдання, що дозволяє суттєво підвищити ефективність лікувальних заходів у хворих на хронічний пієлонефрит шляхом включення в терапевтичний комплекс флуренізиду - антихламідійного засобу з імуномодулювальними властивостями.

  1. У 59 % хворих на хронічний пієлонефрит діагностована хламідійна інфекція, яка погіршує клінічний перебіг основного захворювання, що проявляється частішими його рецидивами та інтенсивніше вираженими сечовим, дизуричним, інтоксикаційним, фебрильним та анемічним синдромами.

  2. Наявність хламідій в організмі хворого на хронічний пієлонефрит супроводжується суттєвим порушенням імунного гомеостазу, яке проявляється депресією Т-клітинного імунітету у вигляді зменшення загальної кількості Т-лімфоцитів та їх субпопуляцій CD8+, CD4+ та індексу диференціювання при одночасній активації гуморальної ланки імунітету із збільшенням концентрації Ig A, Ig M та ЦІК.

  3. Активна фаза хронічного пієлонефриту супроводжується розвитком синдрому ендогенної інтоксикації, який проявляється зменшенням тривалості життя парамецій, зростанням кількості загиблих сперматозоїдів, підвищенням концентрації середніх молекул в пробах крові у хворих на хронічний пієлонефрит. Рівень ендотоксемії достовірно вищий у хламідієінфікованих хворих.

  4. Використання традиційної терапії приводить до клініко-лабораторної ремісії у хворих на хронічний пієлонефрит, проте вона наступає пізніше; не має антихламідійної дії або сприяє переходу хламідій в персистентну форму; не супроводжується нормалізацією імунної дисфункції та ендотоксемії, тобто залишаються умови і субстрат для рецидиву патологічного процесу в нирках.

  5. Включення в комплексну терапію хронічного пієлонефриту флуренізиду сприяє швидшому розвитку клініко-лабораторної ремісії, яка включає нормалізацію сечового осаду, ліквідацію больового, інтоксикаційного та дизуричного синдромів, відновлення імунного гомеостазу та ерадикацію хламідій з організму хворого.

Публікації автора:

  1. Гевко О.B. Роль і місце флуренізиду в комплексному лікуванні хворих на хронічний пієлонефрит // Вісник наукових досліджень. – 2002. - №4 . – С. 34-38.

  2. Швед М.І., Петрух Л.І., Гевко О.В. Перспектива використання флуренізиду у хворих на хронічний пієлонефрит з хламідійною персистенцією // Інфекційні хвороби. – 2001. -№3. – С.59-61. (Співавтор М.І. Швед сформулював заключення. Співавтор Л.І. Петрух провела інформаційний пошук та технічну редакцію статті. Здобувачем проведено клініко-лабораторне обстеження хворих, статистичну обробку даних, оформлення статті до друку).

  3. Швед М.І., Гевко О.В. Діагностична цінність біологічних методів визначення ендогенної інтоксикації у хворих на хронічний пієлонефрит // Медична хімія. – 2002. - №2, Т.4. – С.53-55. (Співавтор М.І. Швед здійснив узагальнення. Здобувачем особисто проведене обстеження хворих, статистична обробка даних, участь у підготовці до друку).

  4. Швед М.І., Петрух Л.І., Гевко О.B. Імуномодулююча та антихламідійна ефективність нового протимікробного препарату флуренізиду у хворих на хронічний пієлонефрит // Вісник наукових досліджень. – 2001. - № 1. – С.39-41. (Співавтори М.І. Швед та Л.І. Петрух формулювали заключення. Здобувачем особисто проведено підбір хворих на хронічний пієлонефрит, здійснено обстеження хворих (загальноклінічне, лабораторне, інструментальне, зокрема проведено імуноферментний аналіз для виявлення хламідійного збудника, імунограма та визначені показники ендогенної інтоксикації), впровадження розробленого комплексу лікування з використанням флуренізиду, проведена статистична обробка та аналіз отриманих даних, написано і підготовлено до друку статтю).

  5. Гевко О. Імуномодулююча та протихламідійна дія флуренізиду у хворих на хронічний пієлонефрит / Тези 5-го міжнародного медичного конгресу студентів і молодих учених, приуроченого до 10-ї річниці незалежності України. –Тернопіль, 2001. – С.6.

  6. Швед М.І., Гевко О.В. Ефективність комплексного лікування хронічного пієлонефриту з використанням флуренізиду / Тези VI з’їзду Всеукраїнського лікарського товариства. – Чернівці, 2001р. (Співавтор М.І. Швед здійснив узагальнення. Здобувачем проведено обстеження хворих на хронічний пієлонефрит).

  7. Гевко О.В. Вплив флуренізиду на показники імунної реактивності у хворих на хронічний пієлонефрит / Здобутки клінічної та експериментальної медицини. – Випуск 7. – Тернопіль, 2002. – С.30.

  8. Швед М.І., Гевко О.В., Мартинюк Л.П. Хронічний пієлонефрит на фоні хламідійної інфекції / Тези І національного з’їзду нефрологів України “Актуальні проблеми нефрології”. - Випуск 6. - Київ, 2001. - С. 155-157. (Співавтор М.І. Швед сформулював заключення. Співавтор Л.П. Мартинюк провела технічну підготовку. Здобувачем проведено клінічні спостереження за тематичними хворими, статистичний аналіз результатів та написання тез).

  9. Інформаційні листи:

1). Швед М.І., Бігуняк В.В., Гевко О.В. Метод визначення наявності ендотоксемії у хворих на хронічний пієлонефрит за допомогою сперматозоїдного тесту / Інформаційний лист. – 2002 р. (Співавтори М.І. Швед та В.В. Бігуняк приймали участь у підборі хворих для дослідження. Здобувачем особисто проведене обстеження хворих, статистична обробка даних, підготовка інформаційного листа до друку).

2). Швед М.І., Петрух Л.І., Гевко О.В. Методика лікування хламідійної інфекції у хворих на хронічний пієлонефрит за допомогою флуренізиду / Інформаційний лист. – 2002 р. (Співавтори М.І. Швед та Л.І. Петрух приймали участь у підборі хворих для дослідження. Здобувачем самостійно виконано клінічне дослідження хворих, обробка результатів, а також апробація методики).