Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Стоматологія


460. Любий Віктор Володимирович. Лікування дітей з укушеними ранами щелепно-лицьової ділянки, які нанесені собаками (клініко-мікробіологічне дослідження): дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Українська медична стоматологічна академія. - Полтава, 2004. - 16 с.



Анотація до роботи:

Любий В.В. Лікування дітей з укушеними ранами щелепно-лицьової ділянки, які нанесені собаками (клініко-мікробіологічне дослідження). – Рукопис.

Дисертаційна робота на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.22 – стоматологія. – Українська медична стоматологічна академія. – Полтава, 2004.

Дисертація присвячена вивченню частоти і структури ушкоджень різних топографо-анатомічних ділянок, які нанесені тваринами мешканцям Харківського регіону. Вивчене бактеріальне забруднення укушених ран щелепно-лицьової ділянки у дітей, які нанесені собаками, та встановлена ідентичність складу мікрофлори рани і м’якого зубного нальоту собак, які нанесли ушкодження.

Обгрунтовані нові параметри чутливості мікрофлори м’якого зубного нальоту собак, які нанесли ушкодження, до антисептичних препаратів, що призначені до місцевого застосування.

Встановлений зв’язок мікрофлори, яка виділена з укушеної рани щелепно-лицьової ділянки, та її чутливості до антибактеріальних препаратів у перші 12 годин після укусу собаки, і через 12 годин після травми – при гнійних ранах.

Вперше складена і запропонована клінічна класифікація травматичних пошкоджень тканин щелепно-лицьової ділянки у дітей, які нанесені собаками.

Вперше розроблено 2 схеми лікування дітей з укушеними ранами щелепно-лицьової ділянки, які нанесені собаками, в залежності від сроків звернення за допомогою та тяжкості ушкоджень, які дозволяють отримати загоєння ран первинним натягом у 95,7 % постраждалих, знизити кількість випадків загноєння до 4,3 %.

У дисертаційній роботі представлено теоретичне узагальнення і нове рішення актуальної наукової задачі – підвищення ефективності лікування дітей з укушеними ранами тканин щелепно-лицьової ділянки, які нанесені собаками, з урахуванням особливостей мікрофлори рани, тяжкості і давності ушкодження, шляхом оптимізації загальновідомих лікувальних заходів, а також практично обґрунтовані переваги пропонованих схем лікування над традиційним методом лікування укушених ран.

1. Встановлено, що за період з 1997 по 2001 рр. у Харківському регіоні зареєстровано 38774 потерпілих з ушкодженнями, які нанесені тваринами. З них діти до 15 років склали 26,3 % (10180 чоловік). Від укусів собак постраждало 31727 чоловік, з них дітей до 15 років – 34,4 % (8337 потерпілих). Виявлено зростання частоти даного виду травматизму за вищевказаний період у 1,9 рази.

2. Мікробний пейзаж укушених ран щелепно-лицьової ділянки у дітей, які нанесені собаками, залежить від термінів, що пройшли з моменту укусу. У посіві з ран потерпілих, що звернулися за медичною допомогою в перші 12 годин після укусу, переважають стафілококи і кишкова паличка. При зверненні після 12 годин з моменту укусу мікробний пейзаж змінюється у бік підвищення кількості патогенних стафілококів та появи синегнійної палички у досліджуваних посівах. Виділена мікрофлора чутлива до напівсинтетичних антибактеріальних препаратів: ампіцилін, ампіокс, амоксіцилін.

3. Мікрофлора м'якого зубного нальоту собак представлена стафілококами, кишковою паличкою і энтерококом. Виділена мікрофлора чутлива до антисептичних препаратів, які призначені для місцевого застосування: 10 % медичного шампуню “Повідон-йод” і розчину “Бетадин”.

4. Запропонована клінічна класифікація ушкоджень тканин щелепно-лицьової ділянки у дітей, які нанесені собаками дозволяє практичному лікарю реально оцінити тяжкість травми, правильно вибрати тактику лікування дітей.

5. Розроблені схеми лікування дітей з укушеними ранами щелепно-лицьової ділянки, які нанесені собаками, в залежності від бактеріального забруднення, об’єму і давності ушкодження, представлені у вигляді практичних рекомендацій, дозволяють домогтися загоєння ран первинним натягом у 95,7 % постраждалих, знизити кількість нагноєнь до 4,3 % випадків.

Публікації автора:

  1. Любый В.В. Укушенные раны челюстно-лицевой области у детей // Актуальні проблеми сучасної медицини: Вісник УМСА. – 2002. – Т.2, Вип. 1.– С. 54-55.

  2. Любый В.В. Лечение укушенных ран челюстно-лицевой области у детей // Український медичний альманах. – 2002. – Т.5, № 2. – С. 59-61.

  3. Аналіз травматизму щелепно-лицевої ділянки у дітей / Куцевляк В.І., Літовченко Ю.О., Любченко О.В., Фесенко У.А., Любий В.В. // Проблеми медичної науки та освіти. – 2002. – № 3. – С. 80-81. Здобувач проводив аналіз архівних історій хвороб постраждалих дітей з укушеними ранами щелепно-лицьової ділянки, підбор і аналіз джерел літератури, приймав участь у обговоренні отриманих результатів.

  4. Антибактериальная терапия укушенных ран челюстно-лицевой области у детей / А.Я. Цыганенко, В.И. Куцевляк, В.В. Минухин, В.В. Любый. // Експериментальна і клінічна медицина. – 2003. – № 1. – С. 169-172. Здобувач аналізував архівні історії хвороб потерпілих дітей з укушеними ранами щелепно-лицьової ділянки, підбирав і аналізував джерела літератури, проводив лікування постраждалих дітей, виконував діагностичні дослідження, проводив обговорення отриманих результатів.

  5. Пат. 55144 А Україна, А61В17/00. Спосіб лікування ран від укусів щелепно-лицьової ділянки: Деклараційний патент 55144 А Україна, А61В17/00. / В.І.Куцевляк, В.В. Любий; Харківський державний медичний університет (UA). – № 2002075580; Заявл. 08.07.2002; Опубл. 17.03.2003; Бюл. № 3., 2 с. Здобувач приймав участь у клінічних дослідженнях, формулюванні ідеї, опису винаходу та підготовці матеріалу до публікації.

  6. Любый В.В. Лечение укушенных ран у детей // Неотложная медицинская помощь: Сборник статей Харьковской городской клинической больницы скорой неотложной помощи. – Вып. 3. – Харьков: Основа, 2000. – С.145-147.

  7. Анализ повреждений, нанесенных животными, в Харьковском регионе / В.И. Куцевляк, Л.В. Ткаченко, В.В. Любый, Д.С. Обоскалова // Вопросы экспериментальной и клинической стоматологии: Сбор. научн. трудов. – Вып. 5. – Харьков: ХГМУ, 2003. – С.23-25. Здобувач аналізував архівні матеріали про постраждалих з укушеними ранами, які нанесені тваринами у Харківському регіоні, приймав участь у обговоренні отриманих результатів.

  8. Куцевляк В.И., Любый В.В. Рабочая классификация повреждений тканей челюстно-лицевой области, нанесенных собаками, у детей // Вопросы экспериментальной и клинической стоматологии: Сбор. научн. трудов. – Вып.6. – Харьков: ХГМУ, 2003. – С.175-177. Здобувач збирав і аналізував клінічний матеріал про постраждалих дітей з укушеними ранами щелепно-лицьової ділянки, які нанесені собаками.