Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Будівельні конструкції, будівлі та споруди


Гнатюк Олександр Терентійович. Несуча здатність анкерних петель плоскостінних залізобетонних конструкцій: Дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Національний ун-т "Львівська політехніка". - Л., 2001. - 151арк. - Бібліогр.: арк. 121-130.



Анотація до роботи:

Гнатюк О. Т. Несуча здатність анкерних петель плоскостінних залізобетонних конструкцій. - Рукопис

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.01 – будівельні конструкції, будівлі та споруди. – Національний університет “Львівська політехніка”, Львів, 2001 р.

В дисертації розглядаються експериментальні та теоретичні дослідження нових ефективних замкнутих стропувальних петель з центральним зварюваним з’єднанням, а також різних прогресивних типів стропувальних петель у фрагментах реальних стінових панелей великопанельних будинків. Розроблено інженерну методику розрахунку підіймальних петель замкнутого типу з використанням пропозицій, опрацьованих у наукових роботах М.М. Холмянського та Р.Залігера, з розрахунку анкерних пристроїв для випадку розколювання бетону. Розроблено методику оцінки напружено – деформованого стану бетону і арматури на ділянках розташування підіймальних петель за допомогою методу скінчених елементів з використанням ЕОМ і реальних діаграм s-e матеріалів.

Виконано порівняння результатів експериментальних та теоретичних досліджень, що підтвердило достатню точність запропонованих методів розрахунку. Проведено порівняльний техніко-економічний аналіз типової і запропонованої стропувальної петлі та визначено економічний ефект.

1. Розроблено нову ефективну конструкцію підіймальних петель замкнутого типу для плоскостінних елементів з мінімальною затратою матеріалів і удосконаленою технологією виготовлення, яка з успіхом може бути використана як анкерний пристрій у вузлах з’єднання розтягнутих і згинальних елементів залізобетонних конструкцій.

2. Стропувальні петлі, які застосовуються у плоскостінних залізобетонних конструкціях залізобетонних стінових панелей є матеріаломісткими та складними у виготовленні і їх робота вивчена недостатньо, як теоретично, так і експериментально, а існуючі рекомендації з розрахунку підіймальних петель не дозволяють оцінити їх реальну несучу здатність.

3. Новий тип підіймальних петель для плоскостінних конструкцій опрацьовано на основі результатів експериментальних досліджень різних типів петель у фрагментах реальних стінових панелей великопанельних будинків.

4. Експериментальними дослідженнями виявлено характер руйнування елементів на ділянках розташування підіймальних петель, який у більшості випадків проходив внаслідок розколювання бетону, і оцінено напружено-деформований стан бетону та арматури.

5. Аналіз результатів експериментальних досліджень підтвердив ефективність, економічність та технологічність запропонованої конструкції підіймальних петель при виготовленні плоскостінних залізобетонних конструкцій.

6. Розроблено методику оцінки напружено-деформованого стану бетону і арматури на ділянці розташування підіймальної петлі за допомогою методу скінчених елементів з використанням ЕОМ і реальних діаграм -e матеріалів, які описанні на основі параболічної залежності ФІП ЕКБ. З застосуванням цієї методики визначено напружено-деформативний стан експериментальних зразків і проведено числовий експеримент, в ході якого промодельовано роботу запроектованих підіймальних петель .

7. Розроблено інженерну методику розрахунку підіймальних петель з використанням пропозицій з розрахунку анкерних пристроїв для випадку розколювання бетону, опрацьованих у наукових роботах М.М. Холмянського та Р.Залігера.

8. Запропонована конструкція підіймальної петлі і методика її розрахунку були перевірені натурними випробовуваннями реальних внутрішніх стінових залізобетонних панелей серії 84л. Одержані позитивні результати, на основі яких петля була впроваджена у виробництво при виготовленні залізобетонних стінових панелей на дочірньому підприємстві “Львівміськбудіндустрія”.

9. Проведено порівняльний техніко-економічний аналіз типової і запропонованої стропувальної петлі. Економічний ефект від впровадження підіймальних петель замкнутого типу з центральним зварюваним з’єднанням складає 30 тис. гривень на рік.

Публікації

1. Ониськів Б.М., Гнатюк О.Т. Розподіл деформацій у бетоні при висмикуванні анкерів типу замкнутих стропувальних петель з різною довжиною анкерування // Вісник Рівненського державного технічного університету “Ресурсоекономні матеріали конструкції, конструкції. будівлі та споруди”, Випуск 3. - Рівне. – 1999. -С.221-226.

2. Гнатюк О.Т. Розподіл деформацій в арматурі анкерів типу замкнутих стропувальних петель у плоских збірних плоскостінних конструкціях // Збірник наукових праць “Діагностика, довговічність та реконструкція мостів і будівельних конструкцій”. - Львів, Каменяр, 2001. -С.55-61.

3. Гнатюк О.Т., Ониськів Б.М. Деформації в арматурі і бетоні при роботі замкнутих стропувальних петель у плоскостінних залізобетонних конструкціях // Вісник ДУЛП “:Теорія і практика будівництва” №441. -Львів, 2001. -С.41-46.

4. Гнатюк О.Т. Експериментальні дослідження роботи підіймальних петель в лабораторних взірцях фрагментів внутрішніх стінових панелей КПД // Вісник ДУЛП “:Теорія і практика будівництва ” №335. - Львів, 1997. -С.12-16.

5. Ониськів Б.М., Гнатюк О.Т. Вплив різних факторів на несучу здатність підіймальних петель // Збірник наукових статей “Проблеми теорії і практики залізобетону”, Полтавський ДТУ ім.Ю.Кондратюка. –1997.-С.84-87.

6. Ониськів Б.М., Гнатюк О.Т. Ефективні конструкції строповочних петель замкнутого типу // Міжнародна науково-практична конференція “Совершенствование стройматериалов, технологий и методов расчёта конструкций в новых экономических условиях”. -Суми, 1995. -С.200-201.

7. Ониськів Б.М., Гнатюк О.Т. Економічні конструкції підіймальних петель для плоских тонкостінних збірних залізобетонних елементів // Збірник наукових статей “Проблеми теорії і практики будівництва”. - Львів, 1997. -С.85-86.

8. Ониськів Б.М., Гнатюк О.Т. Експериментальні дослідження конструкцій підіймальних петель для збірних елементів КПД // ІІ міжнародний симпозіум “Механіка і фізика руйнування будівельних матеріалів”. - Львів-Дубляни,1996. -С.50-55.

9. Ониськів Б.М., Холод П.Ф., Сорока Я.В., Канюк В.М., Гнатюк О.Т. Результати досліджень в ділянці удосконалення залізобетонних конструкцій будинків та споруд і методів їх розрахунку // Збірник матеріалів конференції до 150 – річчя ЛПІ, Львів, 1994.- С.228.

10. Ониськів Б.М., Гнатюк О.Т. Підхід до конструювання, розрахунку та випробування стропувальних петель збірних бетонних і залізобетонних конструкцій // Матеріали звітної науково-технічної ювілейної конференції, присвяченої 75-літтю ЛСГІ. -Луганськ, 1996.- С.127-128.

11. Ониськів Б.М., Гнатюк О.Т. Удосконалені конструкції підйомних петель для збірних залізобетонних елементів // І Всеукраїнська науково-технічна конференція “Науково-практичні проблеми сучасного залізобетону”. -Київ, 1996. -С.328-329.

12. Ониськів Б.М., Гнатюк О.Т. Дослідження міцності анкерування стропувальних петель для підйому одношарових плоских виробів крупнопанельного домобудівництва // Тези міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої пам’яті Є.Храпливого “Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу”. -Львів, 1999. –С.324-326.