Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Стоматологія


Каладзе Кирило Миколайович. Обґрунтування застосування методу біорезонансної стимуляції в сполученні з препаратом остеогенон у комплексному лікуванні хворих з переломом нижньої щелепи. : Дис... канд. наук: 14.01.22 - 2004.



Анотація до роботи:

Каладзе К.Н. Обґрунтування застосування методу біорезонансної стимуляції в сполученні з препаратом остеогенон у комплексному лікуванні хворих з переломом нижньої щелепи. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.22 - стоматологія. – Українська медична стоматологічна академія – Полтава, 2004.

Дисертація присвячена питанню підвищення ефективності лікування хворих з переломом нижньої щелепи шляхом включення в терапевтичний комплекс біорезонансної стимуляції і препарату остеогенон. Установлено, що в хворих з переломом нижньої щелепи відзначаються виражені зміни імунного статусу, структурно-функціонального стану кісткової тканини, мікросудинної трофіки, а також еластичних властивостей мембран еритроцитів. Результати застосування методу біорезонансної стимуляції у хворих з переломом нижньої щелепи показують його нормалізуючий вплив на стан клітинного і гуморального імунітету, макрофагальної функції, структурно-функціональних властивостей кісткової тканини, мікросудинних порушень і мембранних характеристик еритроцитів. Сполучене застосування біорезонансної стимуляції і препарату остеогенон у хворих з переломом нижньої щелепи сприяє вірогідно більш високому приросту індексу щільності кісткової тканини, що поєднується з підвищенням рівня кальцію і фосфору в плазмі крові, функціональних можливостей мікросудинного русла і мембран еритроцитів. Підсумки проведенних клінічних і рентгенологічних досліджень свідчать про ефективність розробленого способу лікування хворих з переломом нижньої щелепи.

В дисертації автором проведене теоретичне обґрунтування і нове рішення науково-практичної задачі, яке спрямоване на удосконалення методів лікування і профілактики розвитку ускладнень запального характеру хворих з переломом нижньої щелепи.

1. У хворих з переломом нижньої щелепи відзначаються виражені зміни імунного статусу, структурно-функціонального стану кісткової тканини, мікросудинної трофіки, а також еластичних властивостей мембран еритроцитів.

Зміни імунного статусу зумовлені виникненням імунного дисбалансу, що виявляється достовірним зниженням рівнів CD3+, CD4+, ІРІ, лізоциму, гіперпродукцією Іg А (р<0,001).

Порушення структурно-функціональних властивостей кісткової тканини хворих із переломом нижньої щелепи характеризуються зниженими денситометричними параметрами, що дозволяють виявити остеопенічний синдром у 75% хворих.

Виникнення перелому нижньої щелепи веде до зміни щільності та еластичності мембран еритроцитів, що негативно відбивається на стані основних параметрів: знижується Ro - проникність мембран еритроцитів (на 11,24%), а2 - мембранна еластичність (на 7,56%); порушується осмотична стабільність мембран, яка проаналізована двома показниками, Тmax - час розвитку максимальної швидкості гемолізу (знижується на 26,36%) і Vmax - абсолютний показник, виражений у % від кінцевого світлопропускання (підвищується на 73,80%).

2. Результати застосування методу біорезонансної стимуляції у хворих з переломом нижньої щелепи показують його нормалізуючий вплив на стан клітинного і гуморального імунітету, макрофагальної функції, структурно-функціональних властивостей кісткової тканини, мікросудинних порушень і мембранних характеристик еритроцитів.

3. Комбіноване застосування біорезонансної стимуляції і препарату остеогенон у хворих з переломом нижньої щелепи сприяє вірогідно більш високому приросту індексу щільності кісткової тканини (р<0,001), що сполучається з підвищенням рівнів кальцію та фосфору в плазмі крові (р<0,001), функціональних можливостей мікросудинного русла і мембран еритроцитів, з позитивними змінами з боку імунної системи.

4. Підсумки проведених клінічних і рентгенологічних досліджень свідчать про ефективність розробленого способу лікування хворих з переломом нижньої щелепи. Позитивні найближчі результати лікування в ІІ (основній) групі зареєстровані в 95% випадків (в І - 90% і в ІІІ - 85%). Віддалені позитивні результати лікування в ІІ (основній) групі склали 100%, в І - 97,06%, в ІІІ - 87,88%.

Публікації автора:

  1. Каладзе К.Н., Безруков С.Г. Влияние биорезонансной стимуляции и препарата остеогенон на процесс консолидации перелома нижней челюсти // Вісник стоматології. – 2003. - № 2(39). - С. 22-27. (Здобувачем особисто проведені клінічні обстеження, аналіз статистичного матеріалу, підготовка матеріалів до друку).

  2. Безруков С.Г., Каладзе К.Н. Физиотерапия при лечении переломов нижней челюсти // Вестник физиотерапии и курортологии. – 2000.- Т. 6, № 4. – С. 53 – 57. (Здобувачу належить участь у зборі літератури, підготовці матеріалів до друку).

  3. Каладзе К.Н. Эффективность физиофармакотерапии при переломах нижней челюсти//Вестник физиотерапии и курортологии.–2001.-Т. 7, № 4.–С.49 – 51.

  4. Каладзе К.Н. Влияние биорезонансной стимуляции и препарата остеогенон на жесткость мембран эритроцитов у больных с переломом нижней челюсти // Вестник физиотерапии и курортологии. – 2002.- Т. 8, № 4. – С. 15– 17.

  5. Каладзе К.Н. Иммунологическое обоснование применения биорезонансной стимуляции в комплексном лечении больных с переломом нижней челюсти // Таврический медико-биологический вестник.–2002.- Т. 5, № 3.–С. 88 – 92.

  6. Каладзе К.Н., Горлов А.А., Каладзе Н.Н. УФ-облучение и биорезонансная стимуляция (БРС): теоретические аспекты сочетанного применения в клинической практике // Вестник физиотерапии и курортологии. – 2002.- Т. 8, № 2. – С. 51 – 53. (Здобувачу належить участь у зборі літератури, підготовці матеріалів до друку).

  7. Безруков С.Г., Каладзе К.Н.Влияние физио-фармтерапии на динамику показателей местной гемодинамики у больных с переломом нижней челюсти // Труды Крымского государственного медицинского университета им. С.И.Геогиевского “Проблемы, достижения и перспективы развития медико-биологических наук и практического здравоохранения” - Т. 138, Ч. 1. – Симферополь: Издательский центр КГМУ. – 2002.- С. 16–21. (Здобувачем особисто проведені клінічні обстеження, аналіз статистичного матеріалу, підготовка матеріалів до друку).

  8. Пат. 55153 А Україна, МКБ А61В5/05. Пристрій для кондуктометричного дослідження еритроцитів: Деклараційний патент 55153 А Україна, МКБ А61В5/05. Горлов О.О., Чирський М.В., Русяєв В.Ф., Рибалко С.Ю., Бояркін В.О., Каладзе К.М. (UA).-№2002075652; Заявл. 09.07.2002; Опубл. 17.03.2003, Бюл. №3. (Здобувачем особисто проведені клінічні обстеження, визначальною є участь в розробці, описі винаходу та оформленні до друку).

  9. Каладзе К.Н. Обоснование применения биорезонансной терапии при переломах нижней челюсти / Матер. междунар. науч.-практ. конф. “Санаторно-курортная реабилитация детей, пострадавших вследствие аварии на ЧАЭС”// Вестник физиотерапии и курортологии. – 2001.- Т. 7, № 2. – С.13.

  10. Каладзе К.Н. Состояние регинарной гемодинамики у больных с переломами нижней челюсти при применении физиофармакотерапии /Матер. II Респуб. конгр. курортологов и физиотерапевтов Крыма // Вестник физиотерапии и курортологии. – 2002.- Т. 8, № 2. – С. 22 – 23.

  11. Каладзе К.Н. Обоснование применения метода биорезонансной стимуляции в сочетании с препаратом остеогенон в комплексном лечении больных с переломом нижней челюсти / Матер. III Респуб. конгр. курортологов и физиотерапевтов Крыма // Вестник физиотерапии и курортологии. – 2003.- Т. 9, № 2. – С. 37.