Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Стоматологія


Герман Світлана Іванівна. Обґрунтування застосування плацентарних препаратів у комплексному лікуванні генералізованого пародонтита. : Дис... канд. наук: 14.01.22 - 2004.



Анотація до роботи:

Герман С.І. ”Обґрунтування застосування плацентарних препаратів у комплексному лікуванні генералізованого пародонтита”. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.22- стоматологія. – Українська медична стоматологічна академія МОЗ України.- Полтава, 2004.

Дисертацію присвячено вивченню особливостей імунних порушень у хворих на генералізований пародонтит, вивченню імуномодулюючих властивостей плацентарних препаратів “Амніоцену” та “Біоглобіну” й розробці методу імуномодуляції в комплексному лікуванні цього захворювання.

Установлені різнонаправлені порушення з боку імунної системи у хворих на генералізований пародонтит.

Експериментально доведено, що протизапальні препарати “Амніоцен” та “Біоглобін”є імунологічно безпечними, мають здатність впливати на клітинну ланку імунної системи, а також здійснюють виразну стимулюючу дію на антитілогенез, що й зумовлює доцільність їх використання як імуномодулюючий засіб.

Уперше при лікуванні хворих на генералізований пародонтит застосовані препарати плаценти “Амніоцен” та “Біоглобін”, як імуномодулятори, установлений виражений терапевтичний ефект та розроблений спосіб комплексного патогенетичного лікування генералізованого пародонтита з “Амніоценом” та “Біоглобіном”.

Розроблений і впроваджений у лікувальну практику стоматології новий спосіб патогенетичного лікування пародонтита із застосуванням препаратів плаценти “Амніоцену” або “Біоглобіну” дозволяє скоротити терміни лікування і досягти стійкої ремісії.

У дисертації на основі експериментальних і клінічних досліджень проведено теоретичне узагальнення і нове рішення наукової задачі, яка полягає в обгрунтуванні імунотропних властивостей плацентарних препаратів – “Амніоцена” і “Біоглобіна”, розкритті патогенетичної ролі порушень функції клітинної і гуморальної ланок імунної системи у хворих на хронічний генералізований пародонтит, а також у виявленні позитивного лікувального ефекта плацентарних препаратів на імунний захист і усування або (послаблення) клінічних проявів захворювання.

1. На підставі проведеного експериментального дослідження доведено, що “Амніоцен” у більшій мірі ніж “Біоглобін” у терапевтичних дозах має здатність діяти на клітинну та гуморальну ланку імунної системи (активує клітини макрофагальної фагоцитарної системи і Т-лімфоцити, а також стимулює продукцію антитіл).

2. У хворих на хронічний генералізований пародонтит відбувається значне зниження рівня імунологічної реактивності організму - спостерігається пригнічення клітинної ланки імунітету. При цьому в гуморальній ланці імунітету в даної категорії хворих виявлені різнонаправлені зміни –підвищення рівня IgG, зниження IgA і IgМ та секреторного sIgA.

Зниження рівня Т-лімфоцитів у хворих на генералізований пародонтит, ступінь тяжкості є показанням до проведення імунокоригуючої терапії..

3. Використання “Амніоцену”, який виявляє виражені імуномодулюючі властивості, у комплексній терапії хворих на генералізований пародонтит сприяє позитивній динаміці в клінічному перебігу захворювання в 90% та приводить до достовірного покращення й навіть нормалізації більшості показників клітинного та гуморального імунітету.

Включення в комплексну терапію хворих на генералізований пародонтит плацентарного препарату “Біоглобін” дозволяє ліквідувати запалення в тканинах пародонтуу 80,3% хворих і досягти нормалізації показників Т- і В систем імунітету.

4. Порівняльна характеристика ближчих та віддалених результатів комплексного лікування генералізованого пародонтиту із застосуванням плацентарних препаратів показала, що “Амніоцен” відрізняється більш вираженими імунотропними властивостями, ніж“Біоглобін” (відповідно кількість осіб з незмінними показниками гуморального й клітинного імунітету після їх використаннябули 94,2% та 87,5%).

У віддалені строки найбільш ефективним за всіма вивченими параметрами виявився препарат “Амніоцен” (клінічна реміссія спостерігалась у 96,8% хворих) та “Біоглобін”( клінічна реміссія у-73,3% хворих).

5.Розроблені та впроваджені в клініку способи комплексного лікування генералізованого пародонтиту плацентарними препаратами “Амніоценом” і “Біоглобіном”, що дало можливість досягти клініко-рентгенологічної стабілізації стану тканин пародонта у 83,9% хворих і обгрунтувати необхідність включення до комплексного лікування хронічного генералізованого пародонтита плацентарних препаратів, у залежності від ступеня тяжкості та чутливості до препаратів.

Публікації автора:

  1. Герман С.И. Иммунокорригирующая терапия с применением амниоцена и пиперазина адипината у больных пародонтитом //Вісник стоматології. - 1997.- №4.- С. 544-546.

  2. Герман С.И. Применение иммуномодуляторов в комплексном лечении пародонтита (современное состояние проблемы) //Вісник проблем біології і медицини. - 1998.- № 14.- С. 39-43.

  3. Герман С.И. Коррекция амниоценом иммунных нарушений при генерализованном пародонтите // Медицина сегодня и завтра.- 2000.- №1.- С. 131-132.

  4. Герман С.И. Эффективность применения амниоцена в комплексном лечении генерализованного пародонтита //Вісник стоматології.- 2001.- №5.- С. 31-32.

  5. Катурова Г.Ф., Герман С.И., Беляевская С.Ю. Влияние амниоцена на анафилактогенную активность и развитие реакции гиперчувствительности немедленного типа //Експериментальна і клінічна медицина.- 2001.- №4.- С.132-134. Здобувачу належить збір та аналіз літератури за темою роботи, написання окремих розділів статей, статистична обробка, висновки, оформлення до друку.

  6. Катурова Г.Ф., Герман С.И., Беляевская С.Ю. Потапова С.И. Влияние амниоцена на гуморальный иммунный ответ в эксперименте //Медицина сегодня и завтра.- 2001.- №4.- С.28-29. Здобувачу належить збір та аналіз літератури за темою роботи, участь у проведенні експериментальніх досліджень, написання окремих розділів статі, висновків, оформлення до друку.

  7. Катурова Г.Ф., Герман С.И., Потапова С.И. Обоснование применения амниоцена в сочетании с димексидом в комплексном лечении генерализованного пародонтита //Експериментальна і клінічна медицина.- 1999.- №2.- С. 184-186.Здобувачем проведено набір і лікування хворих хронічним генералізованим пародонтитом, статистична обробка матеріалу, висновки, оформлення статті до друку.

  8. Герман С.И., Беляевская С.Ю. Состояние Т- и В-систем иммунитета у больных пародонтитом //Медицина сегодня и завтра.-1997. – Вип. 2. - С.147 Здобувачем проведено збір та аналіз літератури за темою роботи, набір і лікування хворих хронічним генералізованим пародонтитом, проведення імунологічних досліджень, статистична обробка матеріалу, висновки, оформлення статті до друку.

  9. Патент №30696А Україна, 6 61К 45/00 Спосіб комплексного лікування пародонтиту:Пат. 30696А Україна, 6 61К 45/00 /Герман С.І., Потапова С.І., Біляєвська С.Ю., Соколова І.І.,Потапов В.Ю. (Україна). – Заявл. 01.06.00; Опубл. 15.12.00, Бюл. №7-II.-2Сс. Здобувачу належить оригінальна методика лікування, набір і формування груп пацієнтів, обґрунтування та вибір методик дослідження, порівняльна оцінка, аналіз отриманих результатів досліджень.

  10. Патент №59111А Україна, А 61К 38/00 Спосіб комплексного лікування пародонтиту:Пат. 59111А Україна, А 61К 38/00 / Катурова Г.Ф., Герман С.І., Потапова С.І., Біляєвська С.Ю., Осолодченко Т.П., Давидова С.М. (Україна). – Заявл. 27.01.03; Опубл. 15.08.03, Бюл. № 8-II.-2с Здобувачу належить оригінальна методика лікування, набір і формування груп пацієнтів, обґрунтування та вибір методик дослідження, порівняльна оцінка, аналіз отриманих результатів досліджень.

  11. Герман С.І. Корекція імунних порушень у хворих на генералізований пародонтит амніоценом. // Матеріали I(VIII) з’їзду асоціації стоматологів України (30.11. – 2.12.2000 року).- Київ, 2000 .-С.187.

  12. Герман С.И. Результаты иммунокорригирующей терапии генерализованного пародонтита амниоценом // Медицина третього тисячоліття: Збірник тез конференції молодих вчених ХДМУ. – Харків. - 2001.- С.84-85.

  13. Герман С.И., БеляевскаяС.Ю. Оценка митогенной и митостатической активности амниоцена // Медицина третього тисячоліття: Збірник тез конференції молодих вчених ХДМУ.- Харків. - 2000.- С.131. Здобувачем проведено збір та аналіз літератури за темою роботи, участь в експериментальному дослідженні, аналіз, статистична обробка, оформлення статті до друку.