Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Стоматологія


463. Любченко Олександр Володимирович. Озонотерапія у комплексному лікуванні гострих запальних захворювань м'яких тканин щелепно-лицьової ділянки у дітей: дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Інститут стоматології АМН України. - О., 2004.



Анотація до роботи:

Любченко О.В. Озонотерапія у комплексному лікуванні гострих запальних захворювань м’яких тканин щелепно-лицьової ділянки у дітей.- Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.22 – стоматологія. Інститут стоматології АМН України, Одеса, 2004.

Розроблено спосіб комплексного лікування гострих гнійно-запальних захворювань щелепно-лицьової ділянки у дітей із застосуванням місцевої озонотерапії, який дозволяє зменшити частоту ускладнень за рахунок корекції мікробіологічних, імунологічних та біохімічних показників, прискорити темпи очищення і регенерації рани, значно покращити клінічні симптоми, внаслідок чого набувається позитивний лікувальний та економічний ефект.

Вперше встановлено, що репаративні процеси в гнійній рані при застосуванні місцевої озонотерапії протікають інтенсивніше, ніж при лікуванні традиційними методами. Встановлено, що місцева озонотерапія сприяє більш швидкому очищенню рани від гнійно-некротичних тканин, зниженню запальної інфільтрації та набряку в оточуючих тканинах, прискоренню утворення грануляційної тканини та епітелізації рани.

Проведена порівняльна оцінка ефективності лікування дітей з гострими гнійно-запальними захворюваннями щелепно-лицьової ділянки з застосуванням місцевої озонотерапії та дітей, яких лікували традиційними методами.

У дисертаційній роботі представлено теоретичне узагальнення і нове вирішення актуальної наукової задачі – підвищення ефективності лікування гострих гнійно-запальних захворювань щелепно-лицьової ділянки у дітей. На підставі проведених клініко-лабораторних досліджень розроблено та обгрунтовано новий спосіб комплексного лікування із застосуванням місцевої озонотерапії, встановлені переваги даного способу, розроблені практичні рекомендації до його впровадження.

1. Проведене лабораторне дослідження in vitro показало, що у відношенні тест-культури S.aureus з рівнем обсіменіння 105 та 108 КУО/мл озонована дистильована вода з концентрацією озону 5 мг/л має абсолютну антимікробну активність, а також значно знижує ступінь обсіменіння у тест-культурах E.coli та Kl. pneumoniae через 2 години с 108 до 3х103 та 104 КУО/мл відповідно.

2. Визначено, що озонована дистильована вода з концентрацією озону 5 мг/л проявляє дезінтоксикаційні властивості при місцевому застосуванні для санації гнійної рани та вірогідно (р<0,05) зменшує рівень молекул середньої ваги з 0,369 до 0,326 од., вміст мочевини (з 5,82 до 5,0 мМоль/л) і креатинину (з 0,071 до 0,064 мМоль/л) в сироватці крові вже на 3-ю добу лікування дітей з гострими гнійно-запальними захворюваннями щелепно-лицьової ділянки.

3. Встановлено, що озонотерапія стимулює формування вираженої імунної відповіді організму на запальний процес у дітей, що підтверджується вірогідним збільшенням кількості Т-лімфоцитів (СД3 – з 67,8 до 74,3%, СД4 – з 38,7 до 48,3%), зниженням рівня Ig G (з 10 до 9,82%), а також зниженням показників фагоцитозу (ЛКБ - з 1,74 до 1,26 од., НСТ-тесту спонтанного - з 66,8 до 35,4% та активності мієлопероксидази - з 2,8 до 2,27 од.).

4. Розроблено й обгрунтовано новий спосіб лікування гнійної рани шляхом місцевого озонування вогнища запалення озонованою дистильованою водою з концентрацією озону 5 мг/л (Деклараційний патент України на корисну модель № 2997 від 15.09. 2004 р.).

5. Зіставлення результатів лікування дітей з гнійно-запальними захворюваннями щелепно-лицьової ділянки контрольної та основної груп показало, що у пацієнтів основної групи відбувається швидкіше очищення рани від патогенної мікрофлори на 3-ю добу, прискорення процесів регенерації у 1,5 рази, скорочення курсу застосування антибактеріальних препаратів на 3-5 діб, скорочення перебування пацієнтів на стаціонарному лікуванні на 4±1,3 койко-днів, що підкреслює переваги розробленого способу лікування з застосуванням місцевої озонотерапії.

Публікації автора:

1. Куцевляк В.И., Любченко А.В. Местная озонотерапия при лечении гнойно-воспалительных заболеваний челюстно-лицевой области у детей // Вiсник стоматологiї. – 2004. - № 3. – С. 76-80. Здобувачу належить клінічне обстеження та лікування дітей, аналіз результатів, статистична обробка даних, написання статті.

2. Куцевляк В.И., Любченко А.В., Фесенко У.А. Динамика показателей эндогенной интоксикации при местной озонотерапии гнойно-воспалительных заболеваний челюстно-лицевой области у детей // Проблеми медичної науки та освіти. – 2004. - № 2. – С. 48-50. Участь автора полягає в проведенні клініко-лабораторного обстеження та лікування дітей, статистичній обробці біохімічних показників ендогенної інтоксикації, аналізі результатів, написанні статті.

3. Куцевляк В.И., Любченко А.В., Пушкаренко Л.П. Динамика иммунологических показателей при лечении острых гнойно-воспалительных заболеваний челюстно-лицевой области у детей с применением озонотерапии // Імунологія та алергологія. – 2004. - № 2. – С. 53-55. Автором проведено клінічне обстеження та лікування дітей, статистична обробка імунологічних показників крові, аналіз результатів та підготовка статті до друку.

4. Куцевляк В.І., Любченко О.В., Фесенко У.А. Діагностичне значення рівня молекул середньої ваги для визначення ендогенної інтоксикації в дітей із запальними захворюваннями щелепно-лицевої ділянки // Архів клінічної медицини. – 2004. - № 1(4) (додаток). – С. 45-47. Здобувачу належить клініко-лабораторне обстеження дітей, статистична обробка матеріалу, аналіз результатів та підготовка статті до друку.

5. Деклараційний патент на корисну модель № 2997, Україна, МПК 7 А61В17/24. Спосіб комплексного лікування запальних захворювань м’яких тканин щелепно-лицьової ділянки у дітей / Куцевляк В.І., Любченко О.В. - Заявка № 20040402829; Заявл. 16.04.2004; Опубл. 15.09.2004. – Бюл. № 9. Внесок здобувача: запропоновано ідею, проведено збір та науковий аналіз літературних джерел, підготовлено до патентування.

6. Любченко О.В. Молекули середньої ваги як показник ендогенної інтоксикації у дітей з запальними захворюваннями щелепно-лицьової ділянки // Вопросы экспериментальной и клинической стоматологии: Сб. науч. тр. ХГМУ. – 2004. – Вып. 7. – С. 111-113.

7. Любченко О.В. Аспекти застосування озону в стоматології // Матеріали науково-практич. конф. молодих учених ХМАПО “Нові технології в медицині” (Харків, 21 листопада 2002 р.). – Харків, 2002. – С. 37.

8. Любченко А.В. Эффективность местной озонотерапии флегмон челюстно-лицевой области у детей // Матеріали VII міжнарод. науково-практич. конф. “Наука і освіта 2004” (Дніпропетровськ,10-25 лютого 2004 р.). - Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2004. – Т. 47, Медицина. – С. 38-39.