Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Процеси механічної обробки, верстати та інструменти


999. Ясунік Світлана Миколаївна. Підвищення ефективності обробки деталей у вібруючих контейнерах: дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / Національний технічний ун-т "Харківський політехнічний ін-т". - Х., 2004.



Анотація до роботи:

  1. Лубенская Л.М., Ясуник С.Н. Повышение эффективности обработки деталей из немагнитных материалов // Вопросы вибрационной технологии. – Ростов-на-Дону: издательский центр ДГТУ. – 2003. – С. 133-137.

Здобувачем у наслідок проведення експериментальних досліджень виявлено розміри пасивної зони U-подібного контейнера.

  1. Вібраційна машина: Патент № 48404А. Україна, МКІ В24В31/06 / О.В. Бранспіз, Л.М. Лубенська, Д.Л. Перов, О.М. Сухаревська, С.М. Ясунік. – №20021064338; Заявлено 21.06.01; Опубл. 15.08.02, Бюл. №8. – 2 с.

Здобувачем запропоновано метод створення рівномірного за довжиною контейнера механічного впливу на завантаження з боку стінок контейнера і центрального стрижня.

  1. Гранула для вібраційної обробки деталей: Патент № 59624А. Україна, МКІ В24В31/06 / Л.М. Лубенська, О.М. Непомнящий, Д.Л. Перов, О.А. Стоянов, С.М. Ясунік. – № 2002108338; Заявлено 22.10.02; Опубл. 15.09.03, Бюл. №8. – 2 с.

Здобувачем запропоновано використовувати у гранулі з феромагнітними властивостями металевий та абразивний порошки, середні фракції яких близькі за розміром.

  1. Спосіб вібраційної обробки деталей з немагнітних матеріалів: Патент № 59625А. Україна, МКІ В24В31/06 / Ю.А. Бранспіз, Л.М. Лубенська, Д.Л. Перов, В.В. Яковенко, С.М. Ясунік. – № 2002108339; Заявлено 22.10.02; Опубл. 15.09.03, Бюл. №8. – 2 с.

Здобувачем запропоновано як робоче середовище використовувати суміш гранул, що мають і не мають феромагнітних властивостей.

  1. Установка для обробки деталей в U-подібному вібруючому контейнері: Патент № 59626А. Україна, МКІ В24В31/06 / М.О. Калмиков, Л.М. Лубенська, Д.Л. Перов, В.В. Яковенко, С.М. Ясунік. – № 2002108340; Заявлено 22.10.02; Опубл. 15.09.03, Бюл. №8. – 2 с.

Здобувачем запропоновано з метою створення імпульсного магнітного поля застосування рамкових індукторів.

  1. Пристрій для вібраційної обробки деталей в U-подібному контейнері: Патент № 59627А. Україна, МКІ В24В31/06 / М.О. Калмиков, Л.М. Лубенська, А.В. Міцик, С.М. Ясунік. – № 2002108341; Заявлено 22.10.02; Опубл. 15.09.03, Бюл. №8. – 3 с.

Здобувачем запропоновано забезпечити штирям вільне обертання навколо своєї осі та переміщення вздовж її.

  1. Пристрій для вібраційної обробки деталей у U-подібному контейнері: Патент № 59628А. Україна, МКІ В24В31/06 / М.О. Калмиков, Л.М. Лубенська, А.В. Міцик, С.М. Ясунік. – № 2002108342; Заявлено 22.10.02; Опубл. 15.09.03, Бюл. №8. – 2 с.

Здобувачем запропоновано в пристрої стрижні з нанизаними на них абразивними тілами встановлювати в шаховому порядку.

АНОТАЦІЇ

Ясунік Світлана Миколаївна. “Підвищення ефективності обробки деталей у вібруючих контейнерах”. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.03.01 - процеси механічної обробки, верстати та інструменти. Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, Харків, 2004.

Дисертацію присвячено рішенню актуальної задачі – розробці засобів і умов для підвищення ефективності оброблювально-очищувальних методів обробки деталей в U-подібних вібруючих контейнерах. Зниження ефективності методу й обмеження номенклатури деталей, що оброблюються, є результатом утворення в контейнері зон із різним ступенем продуктивності. Для ліквідації зон низької продуктивності в роботі сформульовані і вирішені такі задачі: досліджено особливості руху робочого середовища в різних зонах контейнера; теоретично обґрунтовано й практично розроблені засоби активізації процесу обробки деталей; створено інструмент у вигляді керованих гранул на основі феромагнітного порошку; обрано метод, проведено розрахунок і спроектовано та виготовлено пристрій у вигляді рамкових індукторів; розроблено рекомендації з практичного застосування пристроїв та інструмента з метою підвищення ефективності процесу вібраційної обробки. Процес вібраційної обробки і засоби, що розроблені для його реалізації, випробувані й впроваджені при виготовленні виробів із немагнітних матеріалів.

1. За класичною схемою обробки в U-подібному контейнері з віброзбуджувачем, розташованим у нижній його точці уздовж його подовжньої осі, буде спостерігатися наявність пасивної зони в центральній частині контейнера, що складає 25...30% об’єму незалежно від його розмірів. Виникнення пасивної зони зв'язане із загасанням силових імпульсів, які проходять крізь шари робочого середовища, і з конструктивними особливостями ВіО-верстата. Для інтенсифікації схеми обробки необхідно враховувати ущільнення й розрядження шарів робочого середовища та його характеристики.

2. Застосування як додаткового енергетичного джерела пристрою у вигляді рамкових індукторів (зовнішнього просторового віброзбуджувача), що створює магнітне поле у робочому середовищі, яке містить ГФВ або феромагнітні деталі, дозволяє раціонально використовувати, керувати й змінювати енергію, що подається в контейнер, в залежності від цілеспрямованості технологічного процесу, а також розширювати робочий простір контейнера, забезпечувати рівномірну обробку у всіх зонах контейнера і скоротити основний час обробки.

3. Переданий робочим середовищем і сприйманий поверхнею деталі додатковий силовий імпульс залежить як від параметрів устаткування, так і від властивостей робочого середовища, зокрема, від швидкості переміщення ГФВ і коефіцієнта опору середовища. Результати розрахунку доводять, що для додання швидкості ГФВ, рівної 0,1 м/с, величина напруженості магнітного поля повинна складати (3...7)104 А/м, що відповідає току в секціях котушки (3...20)103А. Уведення рамкових індукторів при кількісному співвідношенні в робочому середовищі гранул ПТ і ГФВ відповідно у відсотках 70/30 привело до підвищення продуктивності обробки. Як ГФВ використовувалися абразивно-феромагнітні тіла, що складаються з 30% абразивного (АЛ-14) і 70% металевого (ПЗР) порошків.

4. Визначено залежності та запропоновано методику розрахунку пристрою, яка базується на тім, що зйом металу є пропорційним силовому імпульсові, який надходить у контейнер. Це сприяє активному рухові робочого середовища у всіх зонах контейнера, що дозволяє:

а) на конструкційному рівні при розробці пристрою ВіО-верстата, тобто додаткового електромагнітного віброзбуджувача, визначати параметри магнітного поля, ґрунтуючись на синтезі магнітного поля, задаючи функцію пондеромоторної сили;

б) створювати робоче середовище з цілеспрямованими властивостями, виходячи з того, що воно є одночасно джерелом силового імпульсу й інструментом, який бере участь у процесі різання (патент України 59624А);

в) керувати переміщенням одиничних гранул робочого середовища в будь-якій точці об’єму контейнера;

5. Інтенсифікацію ВіО може бути досягнуто перерозподілом енергії, яка підводиться до робочого середовища ВіО-верстата. Необхідно використовувати різноманітні додаткові засоби, що дозволяють активізувати обробку в зонах, віддалених від дна контейнера, у тому числі і шляхом уведення пристроїв-вставок у центральну частину контейнера (патенти України 48404А, 59625А, 59626А, 59627А, 59628А).

6. Результати теоретичних і експериментальних досліджень використані при розробці технологічних процесів обробки виробів із срібла, латуні, алюмінію й сталі, впроваджених на АТЗТ “Булат” і ПТ “Союзавто” (Україна, м. Луганськ).

Публікації автора:

  1. Лубенская Л.М., Ясуник С.Н. Обработка серебряных ювелирных изделий в вибрационных установках // Вибрации в технике и технологиях. – 2000. – №3 (15). – С. 28-30.

Здобувачем розроблено технологічний процес обробки срібних ювелірних виробів, проведено оцінку можливості обробки срібних ювелірних виробів на верстатах із низькочастотними коливаннями.

  1. Лубенская Л.М., Сухаревская О.Н., Ясуник С.Н. К вопросу повышения эффективности обработки в вибрационных станках // Ресурсозберігаючі технології виробництва та обробки тиском матеріалів у машинобудуванні. – Луганськ: вид-во СНУ, 2001. – С. 95-99.

Здобувачем запропоновано розширену класифікацію робочих камер із прямокутним перерізом.

  1. Лубенская Л.М., Яковенко В.В., Ясуник С.Н. К вопросу повышения производительности вибрационной обработки // Вибрации в технике и технологиях. – 2002. – № 2 (23). – С. 32-33.

Здобувачем запропоновано метод підвищення продуктивності обробки деталей з немагнітних матеріалів у робочому середовищі, що складається з гранул, які мають і не мають магнітних властивостей.

  1. Лубенская Л.М., Ясуник С.Н. Повышение эффективности ВиО свободными абразивами деталей из немагнитных материалов // Ресурсозберігаючі технології виробництва та обробки тиском матеріалів у машинобудуванні. – Луганськ: вид-во СНУ ім. В.Даля, 2002. – С. 119-121.

Здобувачем запропоновано склад гранул, що мають феромагнітні властивості.

  1. Лубенская Л.М., Мицык А.В., Ясуник С.Н. Система СПИЗ в ВиО и ее классификация // Вісник Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. – 2002. – № 7 (53). – С. 275-280.

Здобувачем розроблено класифікацію інструмента у вібраційній обробці.

  1. Лубенская Л.М., Ясуник С.Н., Калмыков М.А. Теоретические исследования электромагнитного вибровозбудителя ферромагнитных тел // Вісник Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. – 2002. – № 11(57). – С. 288-292.

Здобувачем викладено методику визначення магнітного поля в об’ємі вібруючого контейнера з метою керування феромагнітними тілами.

  1. Лубенская Л.М., Яковенко В.В., Ясуник С.Н. К расчету электромагнитных вибровозбудителей с распределенным магнитным полем // Вибрации в технике и технологиях. – 2003. - № 1 (27). – С. 59-60.

Здобувачем запропоновано метод розрахунку параметрів пристроїв у вигляді додаткових електромагнітних віброзбуджувачів.