Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Національна безпека / Пожежна безпека


Шликов Микола Юрійович. Підвищення вогнестійкості металевих конструкцій за рахунок нанесення вогнезахисних покриттів, що спінюються, з використанням компонентів, вироблюваних в Україні : Дис... канд. наук: 21.06.02 - 2004.



Анотація до роботи:

Шликов М.Ю. Підвищення вогнестійкості металевих конструкцій за рахунок нанесення вогнезахисних покриттів, що спінюються, з використанням компонентів, вироблюваних в Україні. – Рукопис.

Дисертація на здобуття вченого ступеня кандидата технічних наук по спеціальності 21.06.02. – “Пожежна безпека”, - Академія пожежної безпеки України, Харків 2004 р.

Дисертація присвячена зниженню пожежонебезпеки будівель і споруд в частині підвищення вогнестійкості і зниження горючості будівельних матеріалів і конструкцій за рахунок застосування негорючих покриттів, що спінюються.

В роботі представлені результати теоретичних і експериментальних досліджень по вибору і обгрунтуванню початкових компонентів і розробці нових ефективних вогнезахисних композицій на мінеральній основі. Досліджено вплив вхідних компонентів на технологічні властивості, вогнезахисну здатність і адгезійну міцність покриття. В результаті проведених досліджень були розроблені вогнезахисні покриття, що спінюються: ВЗП-2А; ВЗП-3А; ВЗП-4А; ВЗП-5А і ВЗП-6А і визначені раціональні склади.

Проведені дослідження показали, що вогнезахисна здатність покриття в композиціях залежить від величини поризації і спінювання покриття. Регуляторами величини поризації і спінювання є різні добавки, які дозволяють управляти даними процесами. Показана роль таких компонентів як: асбестоцементні відходи, алюмокальцієвий шлак, глиноземистий цемент, які виконують роль армуючих і зв'язуючих ланок у вогнезахисних композиціях і забезпечують розширення межі їхнього застосування по температурному градієнту. Як показали проведені експериментальні дослідження ефективність роботи вогнезахисного покриття залежить від адгезійної міцності покриття з поверхнею, що оберігається, яка змінюється в процесі отвердження покриття і спуінювання при вогньовій дії. Встановлена залежність зміни адгезійної міцності покриття з поверхнею, що оберігається, залежно від вмісту вхідних компонентів.

Проведені дослідження вогнезахисної здатності і адгезійної міцності покриття дозволили отримати математичні моделі, які визначають залежність прогрівання металу під покриттям до критичної температури від вмісту вхідних компонентів і виду вогнезахисної композиції.

У роботі отримані нові науково обгрунтовані результати, які в сукупності забезпечують рішення науково-практичної задачі: підвищення вогнестійкості металевих конструкцій за рахунок нанесення вогнезахисних покриттів, що спінюються, з використанням компонентів, вироблюваних в Україні.

  1. Проведений аналіз стану пожежонебезпеки об'єктів в Україні і збільшення часу їх життєздатності в екстремальних умовах від дії високих температур за рахунок підвищення вогнестійкості і зниження горючості будівельних конструкцій.

  2. Розроблені методи і критерії оцінки захисної здатності покриттів при вогневій дії.

  3. На підставі проведеного наукового аналізу і експериментальних досліджень проведено вибір і обгрунтування компонентів і розроблені ефективні негорючі вогнезахисні композиції: ВЗП-2А; ВЗП-3А; ВЗП-4А; ВЗП-5А і ВЗП-6А. Новизна розробок підтверджена видачею патентів України на винахід (№22321А, № 22322А, №22319А, №22318А, №22316А, №22320А, №22317А).

  4. В результаті проведення експериментальних досліджень визначені оптимальні склади вогнезахисних композицій з урахуванням захисної ефективності, адгезійної міцності до поверхні, що оберігається, і технологічних параметрів.

  5. Встановлені математичні залежності зміни технологічних властивостей вогнезахисних композицій, фізико-механічних і теплофізичних властивостей і вогнезахисної здатності покриття залежно від виду вогнезахисної композиції і вмісту вхідних компонентів.

  6. Визначені залежності, які дозволяють на стадії проектування об'єктів прогнозувати вогнестійкість металевих конструкцій залежно від виду застосовуваної вогнезахисної композиції і товщини шару покриття.

  7. На підставі проведених комплексних досліджень фізико-механічних, пожежно-технічних і експлуатаційних властивостей запропонованих вогнезахисних композицій визначені граничні умови і область можливого їх застосування. Встановлено, що вогнезахисні композиції: ВЗП-2А; ВЗП-3А; ВЗП-4А; ВЗП-5А; ВЗП-6А відносяться до негорючих, не поширюючих полум'я і дозволяють підвищити межу вогнестійкості металевих конструкцій від 61 до 95хв і відносяться до вогнезахисних покриттів І категорії, які дозволяють перевести деревину в групу важкогорючих матеріалів.

  8. В результаті проведених експериментальних досліджень і дослідно-промислових випробувань вогнезахисних композицій відпрацьована технологія приготування і нанесення вогнезахисних покриттів. Застосування вогнезахисних композицій дозволило зменшити пожежну небезпеку об'єктів підприємства “БУ-10” ЗАТ “Павлоградбуд” і отримати економічний ефект від упровадження 45 557,84грн.