Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Хірургія


Камель Джбара Хаммад Ель Машні. Роль епіфізу та аденогіпофізу в перебігу вагітності з наступним виникненням пізнього гестозу. : Дис... канд. наук: 14.01.03 - 2005.



Анотація до роботи:

Камель Джбара Хаммад Ель Машні. Фактори ризику та прогнозування печінкової недостатності при хірургічному лікування хворих на цироз печінки. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.03 - хірургія. Харківський державний медичний університет, Харків, 2005.

Метою роботи було поліпшення результатів оперативного лікування хворих на цироз печінки (ЦП) на підставі виявлення факторів ризику та прогнозування розвитку печінкової недостатності (ПН) при виборі методу оперативного втручання. Установлено, що ПН виникає у 33,9% хворих на ЦП і є причиною смерті в 63,6% випадків. Ризик її розвитку найбільш високий після шунтуючих операцій, при наявності асциту, поєднанні асциту та кровотечі з ВРВ стравоходу та шлунка. ПН супроводжується гіпопротеїнемією, гіпоальбумінемією, гіперфібріногенемією, підвищенням рівнів білірубіну, сечовини, креатиніну, активності ферментів АсАТ, АлАТ, ЛФ, зростанням анемії, лейкоцитозу, лімфопенії. Морфологічні зміни печінки при ЦП віддзеркалюють її функціональні резерви, а ризик розвитку ПН найбільший при цирозі С-типу. Зниження печінкового кровотоку, лінійної швидкості портального кровотоку, збільшення діаметрів ворітної та селезінкової вен указують на погіршення функціональних резервів печінки. Математична оцінка порушень функції печінки на підставі визначення маркерів малої недостатності печінки не дозволяє прогнозувати розвиток ПН, а оцінка тяжкості цирозу за Child-Turcotte-Pugh може бути використана для комплексного прогнозування ПН у хворих на цироз та вибору тактики лікування. Можливий прогноз ПН, заснований на математичному аналізі клініко-лабораторних, морфологічних та інструментальних показників.

У дисертаційній роботі запропоновано нове вирішення наукової задачі – покращення результатів хірургічного лікування хворих на ЦП, що передбачає виявлення факторів ризику та прогнозування розвитку ПН у післяопераційному періоді при виборі типу оперативного втручання на підставі визначення морфологічних змін печінки, стану порто-печінкової гемодинаміки, клініко-біохімічних показників гомеостазу.

1. ПН ускладнює перебіг раннього післяопераційного періоду у 33,9% хворих на ЦП і є причиною смерті у 63,6% випадків. Ризик розвитку ПН найбільш високий після судинних шунтуючих оперативних утручань, у хворих з наявністю асциту й при поєднанні асциту та кровотечі з ВРВ гастроезофагальної зони.

2. Розвиток ПН супроводжується порушенням гомеостазу, що виявляється гіпопротеїнемією, гіпоальбумінемією, гіперфібриногенемією, збільшенням рівнів білірубіну, сечовини, креатиніну, активності ферментів АсАТ, АлАТ, ЛФ, зростанням анемії, лейкоцитозу, лімфопенії.

3. Аналіз якісних та кількісних характеристик зміни структури печінки при її цирозі дозволяє виділити морфологічні типи цирозу, що віддзеркалюють її функціональні резерви. Ризик развитку ПН найбільш високий у хворих з морфологічною картиною цирозу С-типу. Головною причиною ПН є некрози гепатоцитів, що знижують об’єм функціонуючої паренхіми печінки.

4. Зниження показників печінкового кровотоку, лінійної швидкості портального кровотоку, збільшення діаметру ворітної та селезінкової вен віддзеркалюють зниження функціональних резервів печінки при її цирозі, є факторами ризику розвитку ПН при хірургічному лікуванні хворих на цироз.

5. Математична оцінка порушень функції печінки у хворих на цироз на підставі визначення біохімічних проб – маркерів “малої недостатності печінки”, не ілюструє істинного стану функціональних резервів печінки та не дозволяє прогнозувати розвиток ПН у післяопераціоному періоді. Оцінка тяжкості цирозу за Child-Turcotte-Pugh дозволяє судити про функціональні резерви печінки та може бути використана для комплексного прогнозування розвитку ПН у хворих на цироз та вибору тактики лікування. Можливий доопераційний прогноз розвитку ПН, заснований на математичному аналізі клінічних, лабораторних, морфологічних та інструментальних показників.