Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Стоматологія


Мосєйко Олександр Олексійович. Розробка та застосування стоматологічних титанових імплантатів гвинтового типу з адаптивним модулюванням кісткового та імплантаційного ложа : Дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 2005. — 180арк. — Бібліогр.: арк. 124-155.



Анотація до роботи:

Мосєйко О.О. Розробка та застосування стоматологічних титанових імплантатів гвинтового типу з адаптивним модулюванням кісткового та імплантаційного ложа. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.22 – стоматологія. Інститут стоматології АМН України, Одеса, 2005.

Розроблено, налагоджено серійний випуск вітчизняного дентального імплантату конусоподібної форми із титану, який має збільшену площу поверхні, встановлюється в кісткове ложе саморізом і адаптивно модулює імплантаційне ложе. Імплантат можливо установлювати одно та двустадійно, закритим та відкритим способами. Завдяки ущільненню трабекул спонгіозного прошарку збільшується площа контакту імплантату з кісткою, що сприяє контактному остеогенезу.

Вперше установлено, що найбільш раціональний розподіл векторів навантаження належить конусоподібному імплантату з кутом нахилу 15, це забезпечує надійну первинну стійкість імплантату і, в послідуючому фізіологічному ремодулюванню кісткових структур в периімплантатній зоні.

Завдяки визначенню площі поверхні імплантатів та коренів зубів маємо можливість прогнозувати необхідний розмір та кількість імплантатів необхідних для надійного протезування.

Проведена порівняльна оцінка ефективності протезування на імплантатах системи «Impladent» та запропонованої нами «Vitaplant». Установлено, що застосування запропонованого нами імплантату дає можливість скоротити термін протезування майже вдвічі.

В роботі наведено теоретичне узагальнення та нове рішення актуальної наукової задачі, яка полягає в обґрунтуванні ефективності використання вітчизняних гвинтових титанових імплантатів конусоподібної форми з новим видом ендоосальної частини в якості опори під зубні протези. Запропонований імплантат по якісним характеристикам не поступається імплантатам європейського зразку, пройшов клінічну апробацію в стоматологічних клініках України.

  1. Розроблено стоматологічний конусоподібний гвинтовий імплантат з перемінною глибиною профілю різі, збільшеною площею поверхні до 30 %, який встановлюється саморізом, геометрична форма внутрішньо-кісткової частини дозволяє ущільнювати трабекули спонгіозного прошарку, адаптивно модулюючи імплантаційне ложе, чим збільшує площу контакту імплантату з кісткою, що забезпечує надійну первинну фіксацію імплантату та сприяє контактному остеогенезу.

  2. Результати біомеханічних досліджень кута нахилу різі імплантатів показали, що найбільш раціональний розподіл векторів навантаження належить імплантатам з трапецієвидно-прижимною формою різі та кутом її нахилу 15. При наведених параметрах питоме навантаження розподіляється рівномірно на всю периімплантатну зону, що забезпечує стійкість імплантату до різних видів навантаження.

  3. Математично обґрунтовано, що площа поверхні імплантату повинна наближатись до площі поверхні кореня втраченого зубу, це дозволяє планувати розмір та кількість необхідних для використання імплантатів.

  4. В експерименті при гістоморфологічному дослідженні механічного ложа імплантату «Impladent» виявлено ущільнення спонгіозної кістки в апікальній частині, у запропонованого нами імплантату ущільнення кістки відбувається по всій периімплантатній зоні. При вивченні біологічного ложа імплантату «Impladent» спостерігається дистантний остеогенез, товщина фіброзного прошарку на 60 добу досягає 12 мкм. У запропонованого нами імплантату переважає контактний остеогенез, товщина фіброзного прошарку на 60 добу досягає 8 мкм. Вивчення периімплантатних тканин в експерименті показало, що біологічне ложе імплантатів в обох випадках, складають не тільки тканини, безпосередньо прилеглі до різі, а і ремодульована перифокальна кісткова тканина. Доведена залежність процесів ремодулювання кісткових структур в периімплантатній зоні від форми різі.

  5. При вивченні цервікальної резорбції кісткової тканини навколо імплантату «Impladent» виявлено, що через 6 місяців резорбція складала 0,8 мм, через рік досягала - 2,0 мм. Навколо імплантату «Vitaplant» - через 6 місяців резорбція складала 0,5 мм, через рік досягала - 1,0 мм., що залежить від висоти полірованої шийки. В подальшому резорбція не перевищувала 0,1 мм за рік в обох видах імплантатів.

  6. Запропоновані імплантати можливо встановлювати одно- та двустадійно, закритим та відкритим способами. При включених дефектах зубних рядів постійне протезування на нижній щелепі можливе: при включенні під опору зубів на 7 день, без включення зубів - не раніше ніж через 2 місяця. На верхній щелепі – при включенні під опору зубів через 1 місяць, без включення зубів - через 3-4 місяці. При кінцевих дефектах функціональне навантаження на нижній щелепі рекомендовано через 2 місяці, а на верхній щелепі – через 3-4 місяці, в залежності від типу кістки, площі імплантату та якості первинної фіксації.

Публікації автора:

  1. Мосейко А.А. Клинико-лабораторное изучение особенностей имплантатов системы «Vitaplant» // Вісник стоматології. – 2001. - №4.- С. 36-38.

  2. Мосейко А.А. Биоинженерные особенности строения имплантатов системы «Vitaplant» // Современная стоматология. – 2001. - №2. - С. 63-65.

  3. Мосейко А.А Концептуальные аспекты биоинженерной конструкции имплантатов в системе «Vitaplant» // Вісник стоматології. – 2003. - №1.- С. 104-106.

  4. Мосейко А.А, Куцевляк В.И. Значение адаптивного формирования костного имплантационного ложа для повышения эффективности дентальной имплантации. // Запорожский медицинский журнал. – 2004. - №4.- С. 39-41. Внесок здобувача: виконано науковий аналіз літературних джерел і практичних даних, проведено статистичну обробку, підготовлено до друку.

  5. Деклараційний патент на винахід № 45176 А, Україна, А61С8/00. Зубний імплантат / Мосєйко О.О. – Заявка № 2001063929; Заявл. 11.06.2001; Опубл. 15.03.2002.

  6. Мосєйко О.О., Туманський В.О. Морфологічна характеристика формування механичного та біологічного ложа дентального имплантату системи «Vitaplant» в експерименті // Патологія. - 2005. –Т.2, №2.- С.84-86. Внесок здобувача: виконано науковий аналіз літературних джерел і практичних даних, проведено статистичну обробку, підготовлено до друку.

  7. Мосейко А.А Конструктивные особенности и методика установки дентальных имплантатов системы «Vitaplant» // Дентальные технологии. – 2001. - № 3-4. - С. 31-33.

  8. Мосейко А.А. Решение актуальных проблем в дентальной имплантологии // Вісник асоціації стоматологів України. - 2000.-№ 3.– С. 9.

  9. Мосейко А.А. Значение качественной характеристики кости для дентальной имплантации. // Вісник асоціації стоматологів України. -2000.- №10. – С. 3.