Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Фізико-математичні науки / Механіка деформівного твердого тіла


Сичов Андрій Іванович. Розв'язок задач повзучості тонких оболонок з урахуванням пошкоджуваності, геометричної нелінійності та зсуву: дисертація канд. техн. наук: 01.02.04 / НАН України; Інститут проблем машинобудування ім. А.М.Підгорного. - Х., 2003.



Анотація до роботи:

Сичов А.І. Розв’язок задач повзучості оболонок з урахуванням пошкоджуваності, геометричної нелінійності та зсуву. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 01.02.04. - механіка деформівного твердого тіла. - Інститут проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України, Харків, 2003.

У дисертації запропоновано новий варіант технічної теорії повзучості оболонок, який створено на базі загальних положень про деформування тривимірних тіл та узгоджених із моделями повзучості і пошкоджуваності матеріалів часткових припущень щодо виду навантаження, поперечного зсуву і геометричної нелінійності. Сформульовані нові математичні постановки нелінійних початково-крайових задач повзучості осесиметричних оболонок обертання, відповідні запропонованому в роботі варіанту теорії повзучості і пошкоджуваності тонких оболонок. Методика розв’язання фізично і геометрично нелінійних задач повзучості з руйнуванням оболонок базується на чисельних методах продовження розв’язку за параметром часу і ортогональної прогонки С.К. Годунова для розв’язання крайових задач. Проведені дослідження вірогідності методів, алгоритмів і програм шляхом рішення тестових прикладів і порівнянням результатів розрахунків з відомими в літературі окремими аналітичними і чисельними даними. Отримані розв’язки задач повзучості осесиметричних оболонок обертання із матеріалів з асиметричними властивостями, визначено закономірності впливу асиметрії матеріалів на процеси повзучості тонких оболонок. Досліджено повзучість з застосуванням рівняннь з одним та трьома структурними параметрами, спільному обліку геометричної нелінійності, поперечного зсуву і пошкоджуваності оболонок. Програмні розробки впроваджено в Республіканський фонд алгоритмів і програм, розрахунки деформування параболоїдного елементу антени при усадці покриття, нанесеного на його поверхню, використані у філії НІФХІ ім Л.Я. Карпова (м. Обнінськ).

За проведеними в роботі дослідженнями розв’язано задачі повзучості та довготривалої міцності тонких оболонок із урахуванням пошкодження, асиметрії властивостей матеріалів та геометричної нелінійності і поперечного зсуву оболонок при повзучості.

Основні наукові і практичні результати, отримані в роботі полягають у наступному:

1. Надано розвиток теорії повзучості оболонок за рахунок запропонованого в роботі нового варіанту технічної теорії повзучості оболонок, який створено на базі загальних положень про деформування тривимірних тіл та узгоджених із моделями повзучості і пошкоджуваності матеріалів часткових припущень щодо виду навантаження, поперечного зсуву і геометричної нелінійності.

2. Сформульовані нові математичні постановки нелінійних початково-крайових задач повзучості осесиметричних оболонок обертання, що виведені в роботі із запропонованого нового варіанту теорії повзучості і пошкоджуваності тонких оболонок.

3. Розроблено методику розв’язання фізично і геометрично нелінійних задач повзучості з руйнуванням осесиметричних оболонок, за рахунок сумісного використання чисельних методів продовження розв’язку за параметром часу і ортогональної прогонки С.К. Годунова для розв’язання крайових задач. Проведені дослідження з вірогідності створених у роботі методів, алгоритмів і програм шляхом рішення тестових прикладів і порівнянням результатів розрахунків з відомими в літературі окремими аналітичними і чисельними даними.

4. Отримані розв’язки задач повзучості осесиметричних оболонок обертання із матеріалів з асиметричними властивостями, що дозволило визначити закономірності впливу асиметрії матеріалів на процеси повзучості тонких оболонок.

5. Одержані розв’язки задач повзучості осесиметричних оболонок із використанням теорій повзучості з одним та трьома структурними параметрами, спільному урахуванні геометричної нелінійності, поперечного зсуву і пошкоджуваності оболонок, що дозволило встановити якісні та кількісні закономірності щодо впливу припущень теорії оболонок, геометричної нелінійності і поперечного зсуву на процеси повзучості і довготривалу міцність тонких оболонок і пластин.

6. Вирішені технологічні задачі з формоутворення оболонок із листових матеріалів при повзучості та при усадці компаундного покриття, що дозволило визначити параметри технологічних процесів і оцінити якість виробів по ступеню забезпечення заданої за функціональним призначенням форми оболонок та пошкоджуваності за час формоутворення. Розрахунки деформування параболоїдного елементу антени при усадці покриття, нанесеного на його поверхню, використані у філії НІФХІ ім Л.Я. Карпова (м. Обнінськ).