Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право


Кравченко Олена Сергіївна. Цивільно-правове регулювання експертизи у сфері інтелектуальної власності: дисертація канд. юрид. наук: 12.00.03 / Національний ун-т внутрішніх справ. - Х., 2003.



Анотація до роботи:

Кравченко О.С. Цивільно–правове регулювання експертизи у сфері інтелектуальної власності. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.03. – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право. – Національна академія внутрішніх справ України. – Київ, 2003.

У роботі досліджуються питання цивільно-правового регулювання експертизи у сфері інтелектуальної діяльності й інтелектуальної власності. Аналізуються три групи експертиз: наукова і науково-технічна; експертиза заявок на об’єкти промислової власності; судова експертиза об’єктів інтелектуальної власності, у тому числі експертиза контрафактних об’єктів цієї власності. Визначено об’єкти, суб’єкти зазначених експертиз, права й обов’язки сторін, вимоги до експертних організацій, окремих експертів і до їх експертних висновків, відповідальність за науковий рівень експертизи. Виявлено спільні ознаки цих експертиз і відмінності між ними. Констатується, що в Україні ще не створена єдина цілісна система експертизи у сфері інтелектуальної діяльності й інтелектуальної власності. Розроблено відповідні наукові положення, оцінки, висновки, пропозиції і рекомендації, спрямовані на удосконалення правового забезпечення зазначених експертиз.

  1. Зростання ролі й значення інтелектуальної діяльності для соціально-економічного розвитку країни зумовлює необхідність посилення правової охорони інтелектуальної власності, зростання кількості експертиз у цій сфері. Зазначені фактори зумовлюють гостру необхідність удосконалення нормативно-правового забезпечення проведення експертиз у сфері інтелектуальної діяльності й інтелектуальної власності.

  2. Необхідний закон про основні засади й принципи експертизи, що визначав би загальні положення. Такий же закон потрібний і щодо інтелектуальної діяльності й інтелектуальної власності. У ньому мають бути визначені основні засади, принципи, вимоги, коло об’єктів і суб’єктів, відповідальність тощо стосовно експертиз у цій сфері.

  3. Необхідні закони про експертизу у сфері інтелектуальної діяльності й інтелектуальної власності й окремих її видів.

  4. Має бути створений державний орган виконавчої влади, який має здійснювати управління системою експертизи в будь-якій суспільній діяльності, забезпечувати належне правове й методичне регулювання експертизи.

  5. Зростання кількості експертиз у сфері інтелектуальної діяльності й інтелектуальної власності та їх високий науково-теоретичний рівень потребує відповідної організації підготовки кадрів експертів.

  6. Важливою проблемою матеріального забезпечення експертизи в сучасних умовах є її фінансування, яке здійснюється переважно за рахунок Державного бюджету, що не завжди доцільно. Усі види експертиз у сфері інтелектуальної діяльності й інтелектуальної власності (крім випадків, передбачених законодавством) мають проводитися на цивільно-правових засадах, тобто на платній основі.

  7. Експертиза контрафактних об’єктів інтелектуальної власності має проводитися в усіх випадках за рахунок порушника – виробника контрафактної продукції з використанням об’єктів інтелектуальної власності.

Публікації автора:

  1. Кравченко О.С. Закони «Про наукову та науково-технічну експертизу» та «Про охорону винаходів і корисних моделей» (порівняльно-правовий аналіз) // Проблеми боротьби з корупцією, організованою злочинністю та контрабандою. Аналітичні розробки, пропозиції наукових та практичних працівників. – Київ, 2001. – С. 535-537.

  2. Кравченко О.С. Новий порядок проведення формальної експертизи на винаходи і корисні моделі // Підприємництво, господарство і право. – 2002. – № 1. – С. 56-58.

  3. Кравченко О.С. Історично-правовий аналіз промислової власності // Підприємництво, господарство і право. – 2002. – № 9. – С. 41-43.

  4. Кравченко О.С. Захист авторського права і суміжних прав // Вісник прокуратури України. – 2002. – № 6. - С. 62-66.

  5. Кравченко О.С. Правові аспекти захисту авторського права // Економіка, фінанси і право. – 2002. – № 7. – С. 25 -29.

  6. Кравченко О.С. Класифікація суб’єктів та об’єктів інтелектуальної власності в законодавстві України // Економіка, фінанси і право. – 2001. – № 6. – С. 9-12.

7. Кравченко О.С. Криміналістична характеристика злочинів у сфері інтелектуальної власності // Матеріали міжнар. наук. - практ. конф. "Теорія та практика криміналістичного забезпечення розкриття та розслідування злочинів у сучасних умовах" - К., 2001 - С. 169 -171.

8. Кравченко О.С. Кваліфікаційна експертиза заявок на винаходи //Матеріали міжнар. наук. - практ. семінар "Митне оформлення та оцінка інтелектуальної власності в умовах ринкової економіки" - К., 2001. - С. 65 -72.

9. Кравченко О.С. Правова охорона селекційних досягнень // Матеріали міжнар наук.-практ. семінар "Торгові аспекти використання сортів рослин як інтелектуальної власності в умовах здійснення аграрної реформи" - К., 2001. - С. 59-63.