Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Стоматологія


Гордова Валентина Володимирівна. Удосконалення технології діагностики та лікування включених дефектів зубних рядів у дітей та підлітків. : Дис... канд. наук: 14.01.22 - 2008.



Анотація до роботи:

Гордова В.В. Удосконалення технології діагностики та лікування включених дефектів зубних рядів у дітей та підлітків. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.22. – стоматологія. – Інститут стоматології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України,
Київ, 2008.

Виноситься на захист робота, у якій на підставі, комплексу клініко-лабораторних досліджень підвищено якість протезування включених дефектів зубних рядів у дітей та підлітків за допомогою умовно знімного мостоподібного протезу. Доведено, що використання умовно знімного мостоподібного протеза з фіксацією на опорні зуби за допомогою склоіономерного цементу має переваги перед традиційними методами протезування. Удосконалено спосіб профілактичного попередження виникнення вторинних зубощелепних аномалій у дітей та підлітків.

У дисертаційній роботі вирішене актуальне завдання стоматології – підвищення ефективності ортопедичного лікування включених дефектів зубних рядів та профілактики зубощелепних деформацій шляхом удосконалення диференційної діагностики та методів ортопедичного лікування включених дефектів зубних рядів у дітей та підлітків.

  1. Розповсюдженість включених дефектів зубних рядів спостерігається в чіткій тенденції зростання у віковому аспекті. У дітей 14-ти років включені дефекти зубних рядів спостерігаються у 6,5% на 998 обстежених, у 16-ти річному віці ця цифра зростає до 9,8%, у 18-ти річних – 12,8% та загалом складає 29,1%

2. При несвоєчасному лікуванні включених дефектів зубних рядів у бічній ділянці у 94,08% пацієнтів у віці 14-18 років виникають ускладнення у вигляді порушень цілісності зубних рядів та міжоклюзійних співвідношень щелеп, патологічної перебудови скронево-нижньощелепних суглобів, формування патологічних форм прикусу, розвитку зубощелепних деформацій різного ступеню важкості, запальних та дистрофічних процесів в тканинах пародонта, функціональних та естетичних змін. Зуби, що знаходяться в зубному ряду, зміщуються в бік дефекту по сагіталі та вертикалі.

3. Застосування антропометричних методів досліджень (фотометрії, симетроскопії, одонтометрія) дають оптимальний об’єм інформації, щодо обґрунтування клінічного діагнозу та визначити оптимальний комплекс лікувально-профілактичних заходів.

4. Результати проведених досліджень вказують на високу клінічну ефективність та профілактичну спрямованість розробленого способу лікування включених дефектів зубних рядів із застосуванням умовно-знімного мостоподібного протеза протягом 18 і більше місяців, зокрема: індекс гігієни Грін – Верміліона становив 0,8±0,33;. індексу гінгівіту Сільнес – Лое – 1,22±0,33; рівень cекреторного імуноглобуліну A – 0,252±0,012, що обумовлено стабілізацією організму в цілому.

5. Розроблений спосіб лікування із застосуванням умовно-знімного мостоподібного протеза з кламерною системою фіксації та промивною проміжною частиною може бути рекомендованим як метод профілактики ускладнень з боку зубощелепного апарату у дітей та підлітків з малими та середніми включеними дефектами зубних рядів.

Практичні рекомендації

  1. При виборі методу ортопедичного лікування включених дефектів зубних рядів у осіб від 14 до 18 років слід керуватися, в першу чергу, віком пацієнтів, станом порожнини рота, топографією дефекту зубного ряду, наявністю та ступенем вираженості зубощелепних деформацій.

  2. У постійному періоді прикусу показано безпосереднє ортопедичне лікування дітей та підлітків, віддалене протезування призводить до виникнення ускладнень з боку зубощелепного апарату у вигляді деформацій зубних рядів.

  3. Серед ортопедичних конструкцій при включених дефектах зубних рядів в дитячому та підлітковому віці оптимальною конструкцією є суцільнолитий умовно-знімний мостоподібний протез з кламерною системою фіксації. За результатами паралелометрії доцільно застосовувати кламери Балтерса та кламери першого, третього та четвертого типів за Неєм.

  4. Застосування розробленої конструкції умовно-знімного мостоподібного протеза передбачає: здійснення протезування без препарування твердих тканин зубів; скорочення терміну лікування; забезпечити правильний ріст та формування щелеп в цілому; профілактика розвитку стійких зубощелепних деформацій. Оптимально фіксуючим матеріалом є склоіономерним цемент.

Розроблений нами спосіб ортопедичного лікування у дітей та підлітків за допомогою раціональної конструкції зубного протеза та визначені показання до його застосування можуть бути корисними в практиці дитячого та підліткового зубного протезування.

Публікації автора:

  1. Гордова В.В.Спосіб профілактичного лікування включених дефектів зубних рядів у дітей та підлітків // Современная стоматология. – 2005. – № 2. – С. 102-103.

  2. Гордова В.В.Проблема уродженої та набутої адентії у дітей та підлітків // Современная стоматология. – 2006. – № 1. – С. 95- 97.

  3. Гордова В.В., Борисова І.В. Застосування цитралю в комплексному лікуванні хворих на пародонтит // Наукова, практична і педагогічна стоматологія: КМАПО – 85 років. – Київ, 2003. – С. 67-69. (Дисертантом проведені усі клініко лабораторні дослідження, статистична обробка даних, аналіз та узагальнення результатів, написання статті).

  4. Гордова В.В., Петриненко О.В. Удосконалення технології рентгенологічного обстеження дітей та підлітків // Матеріали 8-ої наукової конференції студентів та молодих вчених. – 2006 року. – К.: Нора-прінт, 2006. – С. 117-118. (Дисертантом проведені усі клініко лабораторні дослідження, статистична обробка даних, аналіз та узагальнення результатів, написання статті).

  5. Гордова В.В., Медынська К.Г. Дифлюена гель в лечении синдрома гиперестезии ємали. // Матеріали 8-ої наукової конференції студентів та молодих вчених. Київ, 11 травня 2006 р. – К.: Нора-прінт, 2006. – 120 с. (Дисертантом проведені усі клініко лабораторні дослідження, статистична обробка даних, аналіз та узагальнення результатів, написання статті).

  6. Гордова В.В., Борисова И.В., Завадська – Потемкина В.И. Применение некогерентного красного света и антигомотоксического препарата траумель С в комплексном лечении генерализованного пародонтина // Зб. наук. пр. – Донецьк: Дон ДМУ, 2007. – Вип. 11, Т. 1. – С. 67-69. (Дисертантом проведені усі клініко лабораторні дослідження, статистична обробка даних, аналіз та узагальнення результатів, написання статті).

  7. Деклараційний патент на винахід № 65084А, Україна, МПК А61С17/00 Спосіб профілактичного лікування,включених дефектів зубних рядів у дітей та підлітків / Гордова В.В., Борисова І.В., Гордов О.А. – Заявл. 27.05.2003 р.; Опубл. 15.03.2004 р. – Бюл. № 3. (Особистий внесок полягає у виконанні інформаційного пошуку та підготовці матеріалів до патентного відділу, участі у клінічних та функціонально – діагностичних дослідженнях).