Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Стоматологія


Ткаченко Юлія Вячеславівна. Ускоренный комплексный метод лечения больных с аномалиями положения зубов, обусловленными сверхкомплектными зубами. : Дис... канд. наук: 14.01.22 - 2002.



Анотація до роботи:

Ткаченко Ю.В. Прискорений комплексний метод лікування хворих з аномаліями положення зубів, що обумовлені надкомплектними зубами. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.22 - стоматологія. - Українська медична стоматологічна академія, Полтава, 2002.

Дисертація присвячена питанню розробки нового методу лікування хворих з аномаліями положення зубів, що обумовлені надкомплектними зубами, з використанням лазерофорезу лідази.

Розповсюдженість аномалій положення зубів, що обумовлені надкомплектними зубами, з всієї ортодонтичної патології склала 2,27 %. Активність лідази при лазерному опромінюванні її розчинів в лидокаині істотно не змінюється. Гелій-неоновий лазер поліпшує проникнення лідази в тканини. Лазерофорез лідази робить кістку менш резистентною до впливу механічних факторів, а її регенерація протікає з уповільненням на стадії формування тканиноспецифічних побудов та не призводить до дисрегенерації.

Клінічними спостереженнями на 51 хворому доведено, що при застосуванні прискореного комплексного метода скорочені терміни лікування: в віковій групі 6-8 років в середньому в 1,3 рази; в віковій групі 9-12 років – в 1,43 рази; в віковій групі 13 років та старше – в 1,55 рази.

У дисертації наведене теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової задачі, що виявляється в розробці нового прискореного методу лікування хворих з аномаліями положення зубів, що обумовлені надкомплектними зубами, теоретичному обґрунтуванні його переваг над існуючим аппаратурно-хірургічним методом. Проведені експериментальні та клінічні дослідження дозволили сформулювати наступні виводи:

  1. Розповсюдженість аномалій положення зубів, що обумовлені надкомплектними зубами, у дітей та підлітків м. Харкова та Харківської області склала в середньому 2,27 % з всієї ортодонтичної патології .

  2. Частота аномалій положення зубів, що обумовлені надкомплектними зубами, в 1993 році склала 2,08 %, а до 1999 року зросла до 2,54 %, таким чином за 7 років зросла на 0,46 %. Частота аномалій положення зубів, що обумовлені надкомплектними зубами, в 2004 році може скласти (2,88 ± 0,123) % з загального числа ортодонтичної патології.

  3. Ферментативна активність лідази при лазерному опроміненні її розчинів в лидокаині зберігається на протязі 10 хвилин, а потім з 11 хвилини знижується в 2 рази.

  4. Гелій-неоновий лазер поліпшує проникнення лідази в тканини при введенні її методом лазерофореза. Після введення 1000 УО лідази методом лазерофореза на протязі 10 хвилин через 15 та 60 хвилин її максимальна активність складає 500 та 128 УО та визначається в більш глибоких мязових шарах у порівнянні з інєкційним введенням.

  5. Вплив семи процедур лазерофорезу лідази на інтактну кісткову тканину щелеп, приводить до розволокнення міжклітинної речовини, що сприяє локальному підвищенню порозності кістки та сприяє зниженню її резистентності до впливу зовнішніх механічних факторів.

  6. Репаративна регенерація кісткової тканини щелеп під впливом лазерофорезу лідази перебігає з уповільненням на стадії формування тканиноспецифічних побудов. При цьому репаративний остеогенез в області компактостеотомії та дії лазерофорезу лідази не порушується та не призводить до дисрегенерації. Через 10 днів після припинення впливу лазерофорезу лідази виявлялися виражені репаративні зміни.

  7. В порівнянні з апаратурно-хірургичним методом при використанні прискореного комплексного метода лікування хворих з аномаліями положення зубів, що обумовлені надкомплектними зубами, скорочені терміни в середньому в 1,5 рази

  8. В клінічну практику упроваджено ефективний комплексний метод лікування хворих з аномаліями положення зубів, що обумовлені надкомплектними зубами, який дозволив поліпшити динаміку лікувального процесу, скоротити терміни лікування в віковій групі 6-8 років в середньому в 1,3 рази; в віковій групі 9-12 років – в 1,43 рази; в віковій групі 13 років та старше – в 1,55 рази.

Публікації автора:

  1. Куцевляк В.И., Ткаченко Ю.В. Динамика частоты аномалий зубочелюстной системы, обусловленных наличием сверхкомплектных зубов, и ее прогнозирование с помощью методов математической статистики // Вісник стоматології. - 2000. - № 3 (27). - С. 23 – 24. Здобувачу належить підбір та аналіз статистичного матеріалу за даними архіву Харківської стоматологічної поліклініки та власних спостережень.

  2. Куцевляк В.И., Ткаченко Ю.В. Экспериментально-клиническое обоснование применения лазерофореза лидазы в комплексном лечении аномалий положения зубов, обусловленных наличием сверхкомплектных зубов // Вісник стоматології. - 2000. - № 5 (29). - С. 6 – 9. Здобувачу належить аналіз даних єкспериментального дослідження, узагальнення отриманих даних та формулювання висновків.

  3. Ткаченко Ю.В. Статистический анализ сроков лечения аномалий отдельных зубов при наличии и отсутствии сверхкомплектных зубов // Медицина сьогодні і завтра, 2000. - № 1. - С. 143 - 145.

  4. Ткаченко Ю.В. Применение лазерофореза лидазы для оптимизации ортодонтического лечение // Експериментальна і клінічна медицина. - 2000. - № 2 . - С. 145– 146.

  5. Куцевляк В.И., Самсонов А.В., Ткаченко Ю.В. Комплексное лечение ретенции зубов, обусловленной сверхкомплектными, стимулированное лазерофорезом лидазы. // Мат. Х научн. – практ. конф. “Применение лазеров в медицине и биологии”. – Харьков: ХГУ, 1998. - С. 107 – 108. В підготовці статті Ткаченко Ю.В. належить підбір та аналіз літературних даних, проведення лікування хворих з ретенцією зубів, що обумовлена надкомплектними зубами, та аналіз отриманих даних.

  6. Ткаченко Ю.В. Применение гелий-неонового лазера для стимуляции репаративного остеогенеза (краткий обзор литературы) // Вопросы экспериментальной и клинической стоматологии. – Харьков: ХГМУ, 2000. – Вып. 3. - С. 69 – 71.

  7. Аппаратурно-хирургическое лечение ретенции зубов / Куцевляк В.І., Скляр С.О., Ткаченко Ю.В., Семернина А.В., Салтыченко М.В. // Вопросы экспериментальной и клинической стоматологии. – Харьков: ХГМУ, 1998. – Вып. 1. - С. 130 – 132. Участь здобувача полягала в проведенні хворим з ретенцією зубів лазерофореза лідази та їх спостереження протягом періоду лікування.

  8. Деклараційний патент України № 34773 А, МКІ А61N5/00. Спосіб лікування аномалій положення зубів, що обумовлені наявністю ретенованих надкомплектних / Куцевляк В.І., Ткаченко Ю.В.; Харківський державний медичний університет (UA). - №99073815. Дата прийняття рішення: 06.07.1999. Опубл. 15.03.2001. Бюл. № 2.

  1. Куцевляк В.І., Ткаченко Ю.В. Спосіб лікування аномалій положення зубів, що обумовлені наявністю ретенованих надкомплектних зубів: Інформаційний лист / МОЗ України, Харк. держ. мед. ун. – т; № 94. – Київ: Укрмедпатентінформ, 2000. – 2 с.