Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Фізико-математичні науки / Механіка деформівного твердого тіла


Місюра Євгенія Юріївна. Великі деформації кусково-однорідних анізотропних гіперпружних тіл обертання : Дис... канд. наук: 01.02.04 - 2006.



Анотація до роботи:

Місюра Є.Ю. Великі деформації кусково-однорідних анізотропних гіперпружних тіл обертання. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла. – Інститут проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України, Харків, 2006.

У дисертації вивчено напружено-деформований стан однорідних і кусково-однорідних ізотропних і трансверсально-ізотропних гіперпружних тіл обертання при великих деформаціях. Розвинуто методику, розроблено алгоритм і програму чисельного розв'язання фізично і геометрично нелінійних задач в осесиметричній (зі скрутом і без нього) постановці на основі МСЕ, що реалізує варіаційний принцип можливих переміщень у прирощеннях. Побудовано та обґрунтовано новий вид потенціалу для майже нестисливого трансверсально-ізотропного гіперпружного матеріалу. Вірогідність результатів, які одержуються, підтверджено збігом чисельних і точних розв'язків лінійних та нелінійнох задач деформування товстостінного циліндра і полої сфери під дією внутрішнього тиску. Побудовано математичну модель лівого шлуночка серця як майже нестисливий кусково-однорідний трансверсально-ізотропний гіперпружний складений товстостінний еліпсоїд з урахуванням неоднорідної трансверсальної ізотропії матеріалу стінки. Проведено чисельне дослідження впливу ступеня анізотропії, аналіз НДС і внутрішньопорожнинного об'єму моделі за наявності жорстких включень у залежності від їхнього розташування і розмірів, а також геометричних і механічних параметрів стінки. Вивчено НДС ряду гумово-технічних конструкцій (броньований шланг, різні види гумових опор і амортизаторів з обмеженням радіальних переміщень гумових блоків).

У дисертаційній роботі розвинуто та удосконалено методику чисельного дослідження великих деформацій майже нестисливих кусково-однорідних ізотропних і транстропних гіперпружних тіл обертання на основі МСЕ, що реалізує варіаційний принцип можливих переміщень у прирощеннях, на прикладі розв'язання осесиметричних (зі скрутом і без нього) фізично і геометрично нелінійних задач деформування таких тіл.

1. Побудовано та науково обґрунтовано новий потенціал майже нестисливого транстропного гіперпружного матеріалу.

2. Вперше одержано результати розв'язання задач визначення НДС різних видів гумових опор та нових конструкцій амортизаторів у залежності від форми і величини зазору між пружними елементами та жорсткою стінкою у контактній постановці.

3. Уперше побудовано математичну модель ЛШ серця з урахуванням неоднорідності транстропії матеріалу стінки і отримано нові результати чисельних досліджень впливу ступеня анізотропії, аналізу НДС і ВПО моделі ЛШ за наявності жорстких включень у залежності від їхнього розташування і розмірів, а також геометричних і механічних параметрів моделі.

4. Проведено оцінку вірогідності результатів, яку підтверджено збігом чисельних і точних розв'язків лінійних і нелінійних задач деформування полих циліндра і сфери під дією внутрішнього тиску.

5. Результати роботи по визначенню НДС моделі ЛШ застосовуються в навчальній роботі на механіко-математичному факультеті та факультеті фундаментальної медицини ХНУ ім. В.Н. Каразіна.

6. Отримано деклараційний патент на корисну модель “Амортизатор”.