Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Ветеринарні науки / Ветеринарна хірургія


Київська Ганна Валеріївна. Вплив низькоінтенсивного інфрачервоного лазерного випромінювання на репаративні процеси при переломах кісток у собак : дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / Національний аграрний ун-т. — К., 2007. — 161л. — Библиогр.: л. 127-153.



Анотація до роботи:

  1. Дорощук В.О., Київська Г.В. Зміни біохімічних та морфологічних показників крові при загоєнні переломів кісток у собак // Наукові праці Полтавської державної аграрної академії. Ветеринарні науки. – Т. 2(21). – 2002. – С. 312–315. (Здобувач брала участь у проведенні біохімічних та морфологічних досліджень, а також в обробці одержаних результатів).

  2. Київська Г.В. Методи та принципи фізичної стимуляції репаративної регенерації при переломах кісток // Проблеми зооінженерії та ветеринарної медицини: Збірник наукових праць Харківської державної зооветеринарної академії. – Х.: РВВ ХДЗВА, Вип. 12. – Ч. 3. – 2004. – С. 86–89.

  3. Київська Г.В., Ткаченко С.М. Досвід лікування застарілих переломів кісток у собак і котів із застосуванням низькоінтенсивного інфрачервоного імпульсного лазерного опромінення // Науковий вісник Львівської національної академії ветеринарної медицини ім. С.З. Гжицького. – Т. 7(№1). – Ч. 2. – 2005. – С. 30–32. (Здобувачем проведено лікування застарілих переломів, узагальнені та проаналізовані одержані дані).

  4. Київська Г.В. Динаміка рентгенологічних та гістологічних змін при загоєнні діафізарних переломів великогомілкової кістки у собак при застосуванні лазеротерапії в постопераційному періоді // Науковий вісник Львівської національної академії ветеринарної медицини ім. С.З. Гжицького. – Т. 8, №2 (29). – Ч. 1. – 2006. – С. 65–70.

  5. Спосіб стимуляції репаративної регенерації переломів кісток у собак: Деклараційний патент України на корисну модель 15173 / Г.В. Київська, О.Ф. Петренко, В.В. Таранов – А61В 17/56, А61N 5/06; Заявл. 12.2005; Опубл. 15.06.2006, Бюл. №6. – 3 с. (Здобувачем розроблено та апробовано спосіб стимуляції репаративної остеорегенерації).

  6. Київська Г.В. Фізична стимуляція репаративної регенерації кісток // Тези доповідей конференції професорсько-викладацького складу і аспірантів ННІ ветеринарної медицини, якості і безпеки продукції АПК НАУ. – К., 2004. – С. 41.

  7. Київська Г.В. Застосування низькоінтенсивного інфрачервоного імпульсного лазерного опромінення у випадку лікування застарілого перелому великогомілкової кістки у собаки // Тези доповідей конференції професорсько-викладацького складу і аспірантів ННІ ветеринарної медицини, якості і безпеки продукції АПК НАУ. – К., 2005. – С. 32.

  8. Київська Г.В. Лікування переломів кісток у собак із застосуванням низькоінтенсивного інфрачервоного імпульсного лазерного опромінення // Матеріали ІІІ Міжнародного конгресу спеціалістів ветеринарної медицини, 4–7 жовтня 2005 р., м. Київ. – К., 2005. – С. 209–210.

  9. Київська Г.В. Гістологічні зміни при загоєнні переломів трубчастих кісток у собак при застосуванні лазеротерапії як стимулювального засобу // Тези доповідей конференції професорсько-викладацького складу, наукових співробітників і аспірантів ННІ ветеринарної медицини та якості і безпеки продукції тваринництва НАУ. – К., 2006. – С. 41–42.

Київська Г.В. Вплив низькоінтенсивного інфрачервоного лазерного випромінювання на репаративні процеси при переломах кісток у собак. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата ветеринарних наук за спеціальністю 16.00.05 – ветеринарна хірургія. – Національний аграрний університет, Київ, 2007.

Дисертація присвячена вивченню впливу низькоінтенсивного інфрачервоного лазерного випромінювання на репаративні процеси при переломах кісток у собак, розробці методу лазеротерапії для даної патології, а також встановленню його ефективності. Проведеними дослідженнями доведено, що при використанні лазеротерапії для післяопераційного лікування свіжих і застарілих переломів кісток у собак найбільш віддалені терміни клінічного загоєння переломів значно скорочуються (на 15 діб порівняно із застосуванням тільки антибіотикотерапії). Застосування розробленої і запатентованої методики запобігає виникненню таких ускладнень, як уповільнене зрощення, утворення несправжніх суглобів та остеомієліт. Також у ході досліджень встановлено, що опромінення місця зламу низькоінтенсивним інфрачервоним лазером у післяопераційному періоді не змінює порядок проходження стадій репаративної регенерації, але значно прискорює їх зміну та інтенсифікує перебіг регенераційних процесів.

  1. У дисертаційній роботі на підставі клініко-експериментальних досліджень встановлено стимулювальний вплив низькоінтенсивного інфрачервоного імпульсного лазера на загоєння переломів кісток у собак. Доведено, що він прискорює репаративний остеогенез, має протизапальну, протинабрякову та ранозагоювальну дію. Такі ефекти зумовлені використанням апарата лазеротерапії з довжиною хвилі 905 нм, потужністю в імпульсі до 20 Вт, частотою проходження імпульсу до 10 кГц.

  2. Проведення щоденних сеансів лазеротерапії з постійною експозицією 7 хв протягом 10 днів за умов застосування скануючої методики виконання процедур при спрямуванні лазерного променя по лінії перелому із затримкою в окремих точках та опроміненням з боку найбільш близького розташування кістки до поверхні шкіри є ефективним засобом лікування переломів кісток.

  3. Застосування лазеротерапії з 1-ї доби після оперативного втручання сприяє скороченню найбільш віддалених термінів клінічного загоєння переломів кісток кінцівок у собак на 15 діб порівняно із застосуванням лише антибіотикотерапії (при застосуванні лазеротерапії: 26,12±0,54 доба – при простих переломах, 33,33±1,18 доба – при складних, Р<0,001; при традиційному лікуванні: 41,24±0,34 доба – при простих переломах, 50,0±0,56 доба – при складних). Також при її використанні не було відмічено післяопераційних ускладнень.

  4. При застосуванні запропонованої методики опромінення ділянки перелому інфрачервоним лазером відбувається більш раннє порівняно з контролем відновлення статичної та динамічної функції травмованої кінцівки (при застосуванні лазеротерапії: 7,63±0,10 доба – при простих переломах, 8,0±0,25 доба – при складних; при традиційному лікуванні: 13,79±0,17 доба – при простих переломах, 14,67±0,25 доба – при складних).

  1. За даними рентгенологічних досліджень, вже на 10-у добу після проведення остеосинтезу встановлені активні резорбтивні процеси та періостальна реакція, в той час, як у контрольних тварин вказані зміни спостерігаються лише з 20-ї доби.

  2. Застосування лазеротерапії в післяопераційному періоді при переломах кісток у собак призводить до зменшення інтенсивності запалення (зниження лейкоцитозу на 5-у добу), а також прискорення процесів репарації, що підтверджується й результатами біохімічних досліджень (підвищення в сироватці крові активності лужної фосфатази на 3-, 8- та 30-у добу, збільшення вмісту у сироватці крові рівня загального кальцію на 8-, 15- та 30-у добу і неорганічного фосфору на 5-, 12- та 30-у добу).

  3. Гістологічно встановлено, що опромінення низькоінтенсивним інфрачервоним лазером у післяопераційному періоді не змінює порядок проходження стадій репаративної регенерації, але значно прискорює їх зміну та інтенсифікує перебіг регенераційних процесів, а саме спостерігається прискорене формування кісткового колагену, який є основою для приєднання кристалів гідроксилапатиту (мінералізація).