Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Будівельні конструкції, будівлі та споруди


Олійник Наталія Володимирівна. Вплив технологічної пошкодженності бетону на міцність та тріщиностійкість залізобетонних елементів, що згинаються, по нормальним перерізам : Дис... канд. наук: 05.23.01 - 2007.



Анотація до роботи:

Олійник Н. В. Вплив технологічної пошкодженості бетону на міцність та тріщиностійкість залізобетонних елементів, що згинаються, по нормальним перерізам. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.01 – Будівельні конструкції, будівлі та споруди. – Одеська державна академія будівництва та архітектури, Одеса, 2007р.

У дисертації розглядаються експериментальні та теоретичні дослідження роботи бетонних призм при стисненні та залізобетонних елементів при згині з урахуванням технологічної пошкодженості.

Визначений впив кількості та дисперсності мінерального наповнювача на технологічну пошкодженість бетону, фізико-механічні та деформативні характеристики бетону, на величину відносної висоти стислої зони, на зміну прогинів залізобетонних балок та коефіцієнта ys при розрахунку за нормальними перерізами .

Досліджений характер утворення і розвитку нормальних і похилих тріщин в залізобетонних балках.

Встановлений вплив технологічної пошкодженості бетону на фізико-механічні характеристики бетону та на величину руйнуючого моменту залізобетонних балок.

На підставі отриманих результатів перевірку несучої здатності елементів, що згинаються, з урахуванням технологічної пошкодженості бетону рекомендується здійснювати диференційно в залежності від зміни кількості і дисперсності мінерального наповнювача.

1. Встановлена необхідність уточнення розрахунку міцності залізобетонних балок за нормальними перерізами для зниження їх матеріалоємності.

2. Виконаний аналіз методів оцінки технологічної пошкодженості композиційних будівельних матеріалів.

3. Експериментально обґрунтовано вплив технологічної пошкодженості бетону на міцностні та деформативні характеристики, а також тріщиноутворення в нормальних перерізах залізобетонних балок з різними кількістю і дисперсністю наповнювача.

4. Вивчений вплив кількості та якості мінерального наповнювача на технологічну пошкодженість бетону. Підтверджується участь наповнювачів в організації структури бетону і формуванні технологічної пошкодженості. Зокрема, мінімальні значення пошкодженості набуті при Sy=300 м2/кг і Н=10%, а максимальні – при Sy=100 м2/кг і Н=8%. При цьому, максимальні зміни (61% і 37%) зазнають коефіцієнти, відповідно, Кns і КnL.

5. Встановлений вплив Н і Sy наповнювача на физико-механічні характеристики бетонів (Rb, Eb), що дозволяє змінювати їх в досить широких межах і, тим самим, більш повно використовувати потенційні властивості бетону, зокрема змінювати Rb до 27%, Eb до 42%. Запропоновані відповідні квадратичні залежності призмової міцності та початкового модуля пружності бетону.

4. Проведений аналіз довів суттєвий вплив кількості та якості наповнювача на зміни модуля деформацій, пластичних, пружних та повних деформацій, їхню залежність від технологічної пошкодженості бетону. Застосування наповнювачів певних співвідношень кількості і дисперсності веде до значної зміни деформативних характеристик бетонів і, отже, до зміни модуля деформацій (Е'b ) більш, ніж на 20%.

5. Аналіз напружено – деформованого стану залізобетонних елементів показав, що на початковому етапі розвитку нормальні тріщини, як і похилі, розвиваються по енергетично вигідному шляху – траєкторіям технологічних тріщин. Тому, управляючи технологічною пошкодженістю, можна змінювати умови роботи, кінетику зростання і, частково, траєкторію тріщин.

6. Вивчено вплив кількості і дисперсності мінерального наповнювача на зміну прогинів і висоту стислої зони залізобетонних балок. Встановлено, що зі збільшенням коефіцієнтів пошкодженості несуча здатність залізобетонних балок зменшується на 7%. На різних рівнях навантаження для приведених складів відносна висота стислої зони бетону може змінюватися в 2 і більше разів. Встановлено, що на всіх трьох прийнятих рівнях моментів при порівнянні значень прогинів залежно від якості наповнювача їхні зміни коливаються в межах 193% – 8,7%.

7. Встановлено вплив кількості і якості мінерального наповнювача на зміну коефіцієнта ys , який максимально проявився на рівні 0,2 – 0,5 Rb і становить близько 20%. Запропоновані відповідні квадратичні залежності коефіцієнта ys з урахуванням зернового складу наведених бетонів.

Публікації автора:

1. Постернак С.А., Олейник Н.В., Постернак И.М. Влияние количества и качества наполнителя на прочность и деформативность бетонных призм // Вісник ОДАБА. Вип. 9, - Одесса, 2003. – с. 163 – 168.

Внесок здобувача – проведення експерименту, обробка результатів, формулювання висновків.

2. Постернак С.А., Олейник Н.В., Постернак И.М. Влияние количества и качества наполнителя на начальную технологическую поврежденность // Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди: Зб. наук. пр. – Рівне: УДУВГП, – 2003. – вип. 9. – С. 105 – 111.

Внесок здобувача – проведення експерименту, обробка результатів, формулювання висновків.

3. Постернак С.А., Постернак А.А., Олейник Н.В., Постернак И.М. Оценка технологической поврежденности бетонных призм // Будівельні конструкції: Зб. наук. пр. – К.: НДІБК. – 2003. – вип. 58. – С. 84 – 89.

Внесок здобувача –виготовлення зразків, вимірювання довжин технологічної пошкодженості зразків-призм, аналіз коефіцієнтів пошкодженості.

4. Дорофеев В.С., Олейник Н.В. Изменение относительной высоты сжатой зоны бетона при варьировании количества и качества наполнителя // Вісник ОДАБА. Вип. 16, - Одесса, 2004. – с. 54 – 62.

Внесок здобувача – проведення експерименту, обробка результатів, формулювання висновків.

5. Олейник Н.В. Изменение коэффициента ys, моделируемого варьированием структурных факторов. // Вісник ОДАБА. Вип. 20, - Одесса, 2005. – с. 288 – 299.

6. Дорофеев В.С., Олейник Н.В., Бреднев А.М. Влияние количества и качества наполнителя на изменение прогибов железобетонных балок. // Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди: Зб. наук. пр. – Рівне: УДУВГП, – 2006. – вип. 14. – С. 175 – 182.

Внесок здобувача – проведення експерименту, обробка результатів, формулювання висновків.