Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Стоматологія


Линовицька Олеся Вікторівна. Вибір антибактеріальних препаратів у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту у хворих на виразкову хворобу шлунка та дванадцятипалої кишки, асоційовану з Helycobacter pilory: Дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2001. - 161 арк. , табл. - Бібліогр.: арк. 132-161.



Анотація до роботи:

Линовицька О.В. Вибір антибактеріальних препаратів у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту у хворих на виразкову хворобу шлунка та дванадцятипалої кишки, асоційовану з Helicobacter pylori.- Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальностю14.01.22 – стоматологія. - Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, Київ, 2002.

Дисертацію присвячено вивченню особливостей клінічного перебігу генералізованого пародонтиту у хворих на виразкову хворобу шлунку та дванадцятипалої кишки, а також питанням обґрунтування, розробки й оцінки комплексу лікувальних заходів, спрямованих на лікування захворювань пародонту у даної категорії пацієнтів.

Встановлено, що показники, котрі характеризують стан тканин пародонта у хворих на виразкову хворобу шлунка та дванадцятипалої кишки неоднозначні і залежать від тривалості, характеру перебігу основного захворювання, ступеня інфікованості Helicobacter pylori слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки.

Виявлено високий ступінь бактеріального обсіменіння пародонтальних кишень з перевагою анаеробної мікрофлори.

На основі результатів проведених досліджень обґрунтовано диференційний підхід в проведені загальної (спільно з гастроентерологами) та місцевої фармакологічної корекції дисбактеріальних проявів в системі біоценозу пародонтальних кишень. Розроблено спосіб комплексного лікування генералізованого пародонтиту у хворих на виразкову хворобу із застосуванням антибактеріальних препаратів спрямованої дії: гелю “Метрогіл Дента”, мазі мірамістину.

Висока ефективність запропонованої методики комплексного лікування підтверджена результатами клініко-рентгенологічних, лабораторних та мікробіологічних досліджень у найближчі та віддалені терміни.

Публікації автора:

  1. Борисенко А.В., Линовицкая О.В. Роль микробных ассоциаций в развитии генерализованного пародонтита // Современная стоматология.-2000.- №3(11).- С.40 - 42.

(Дисертантом виконані клінічні спостереження, забір, обробка і аналіз матеріалу, його узагальнення та висновки).

  1. Линовицкая О.В. Системное использование антибактериальных препаратов в комплексном лечении генерализованного пародонтита // Современная стоматология. - 2001.- №4.- С.37 - 39.

  2. Борисенко А.В., Коленко Ю.Г., Линовицька О.В., Ткаченко А.Г. Взаємозв’язок мікрофлори пародонтальних кишень із перебігом генералізованого пародонтиту у хворих на виразкову хворобу шлунка та дванадцятипалої кишки // Український стоматологічний альманах. - 2001.-№6.- С.25 - 28.

(Дисертантом виконані клінічні спостереження, забір, обробка і аналіз матеріалу, його узагальнення та висновки).

  1. Коленко Ю.Г., Линовицкая О.В. Взаимосвязь микрофлоры пародонтальных карманов с течением генерализованного пародонтита у больных язвенной болезнью желудка и двенадцатиперстной кишки // Современная стоматология.-2002.- №1.- С.39 - 42.

(Дисертантом виконані клінічні спостереження, мікробіологічні дослідження, аналіз отриманих даних та висновки).

  1. Линовицкая О.В. Особенности антибактериального лечения генерализованного пародонтита у пациентов с язвенной болезнью //Вісник стоматології.- 2002.- №1.-С.5 - 7.

  2. Патент на винахід № 44576А Україна, МПК А61К35/78 “Спосіб комплексного лікування генералізованого пародонтиту”: Патент на винахід 44576А Україна, МПК7 А61/35/78 /А.В.Борисенко, Л.Ф. Сидельнікова, О.В. Линовицька.-№2001063735; Заявл. 01.06.2001 Опубл.15.01.2002; бюл. №2 - 2с. (здобувачу належать оригінальна методика лікування, набір і розподіл за групами пацієнтів, обґрунтування та вибір методик досліджень, порівняльна оцінка, аналіз отриманих результатів досліджень).

Анотація.