Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Будівельні конструкції, будівлі та споруди


285. Редченко Василь Павлович. Випробування прогонових будов автодорожніх балкових мостів рухомим навантаженням: дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Відкрите акціонерне товариство Український науково-дослідний та проектний ін-т сталевих конструкцій ім. В.М.Шимановського. - К., 2005.



Анотація до роботи:

Редченко В.П. Випробування прогонових будов автодорожніх балкових мостів рухомим навантаженням. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності 05.23.01 – будівельні конструкції, будівлі та споруди. – Відкрите акціонерне товариство Український науково-дослідний та проектний інститут сталевих конструкцій імені В. М. Шимановського, Київ, 2004.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню методів визначення технічного стану автодорожніх мостів, аналізу реакцій прогонових будов на рухоме навантаження і розробленню на цій основі методики визначення натурних параметрів балкових прогонових будов за результатами їхніх випробувань рухомим навантаженням.

В роботі викладено аналіз розв’язання задачі про динамічні реакції прогонової будови на рухоме навантаження та узагальнений аналіз результатів натурних випробувань 23 прогонових будов балкових автодорожніх мостів різної конструкції, виконаних автором за традиційними методиками. На основі цього аналізу запропоновано нові моделі визначення таких параметрів прогонових будов, як: характеру просторової роботи (побудова ліній та поверхонь впливу), статичної жорсткості, спектру затухаючих коливань та погонної маси. Практична реалізація моделей базується на розроблених та перевірених експериментально алгоритмах аналізу віброграм динамічних реакцій конструкції на дію рухомого навантаження.

Для отримання віброграм, відповідно розробленій методиці, створено апаратно-програмний комплекс та перетворювачі деформацій, що дозволило перевірити методику на практиці та показати її ефективність.

  1. У дисертації узагальнено теоретичні дослідження реакцій балкової прогонової будови на дію рухомого навантаження і запропоновано нове вирішення наукової задачі, що полягає в розробленні нових математичних моделей та їх практичній реалізації у вигляді методики визначення натурних параметрів прогонових будов автодорожніх балкових мостів за результатами випробувань рухомим експлуатаційним навантаженням.

  2. Розроблено нові математичні моделі для визначення статичної жорсткості та характеру просторової роботи прогонової будови, які базуються на виділенні та опрацюванні за певними алгоритмами квазістатичної складової віброграм динамічних реакцій конструкції.

  3. Досліджено та встановлено залежність між динамічною та статичною жорсткістю реальних прогонових будов автодорожніх балкових мостів та розроблено нову модель визначення еквівалентної погонної маси прогонової будови.

  4. Визначено принципи та алгоритми методологічної реалізації розроблених моделей, які забезпечують їхню достовірність та точність у порівнянні з відомими моделями та методиками.

  1. Створено апаратно-програмний комплекс та два типи перетворювачів деформацій (цифровий та аналоговий), що дозволяє виконувати реєстрацію та аналіз динамічних реакцій прогонових будов на ПК та практично застосувати методику, яка розроблена на основі нових моделей.

  2. Виконано експериментальні роботи на реальних об’єктах, які показали, що точність визначення статичної жорсткості та характеру просторової роботи прогонової будови за розробленою методикою не поступається традиційній методиці за статичними випробуваннями, а за інформативністю та економічною ефективністю вона значно переважає останню.

  3. Проведені практичні роботи з визначення маси прогонових будов реальних об’єктів показали достатню для практики точність та конкурентність розробленої методики у порівнянні з методикою визначення маси шляхом обмірювання та калькуляції ваги окремих конструктивних елементів.

  4. Створена методика визначення натурних характеристик прогонової будови балкових мостів шляхом їхнього випробування рухомим навантаженням дозволяє виконувати технічну діагностику споруди з меншими затратами в порівнянні зі статичними випробуваннями та використовувати отримані значення натурних характеристик для визначення технічного стану конструкції, планування режиму її експлуатації та проведення тривалого моніторингу.

Основні положення дисертації опубліковані в наступних роботах:

  1. Редченко В.П. Температурные трещины в колоннах мостовых опор // Будівництво: Зб. наук. пр. ДНУЗТ ім. академіка В.Лазаряна. – 2002. – Вип. 11. – С. 89-93.

  2. Редченко В.П. Моделі тріщиноутворення в бетоні, викликаного корозією араматури // Автомобільні дороги і дорожнє будівництво. –2003. – Вип. 67. – С. 74-80.

  3. Редченко В.П. Стратегія обстежень прогонових будов // Діагностика, довговічність та регенерація мостів і будівельних конструкцій із застосуванням сучасних технологій та матеріалів. – 2004. – Вип. 6. – С. 123-128.

  4. Редченко В.П. Експрес-методика визначення натурних характеристик прогонових будов автодорожніх мостів // Автомобільні дороги і дорожнє будівництво. – 2004. – Вип. 68. – С. 194-195.

  5. Редченко В.П. Оцінка просторової роботи прогонової будови моста за результатами її випробувань рухомим навантаженням // Автомобільні дороги і дорожнє будівництво. – 2004. – Вип. 69. – С. 220-222.

  6. Лантух-Лященко А.І., Кир’ян В.І., Коваль П.М., Кржишевська Я.В., Назаренко В.Б., Редченко В.П. та ін. Настанови з визначення технічного стану мостів. – К.: Логос, 2002. – 117 с.

В публікації [6] внесок автора полягає в уточненні параметрів класифікаційних таблиць дефектів опор та залізобетонних прогонових будов.