Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Стоматологія


Аль Хатиб Шаді Аднан. Зміни в порожнині рота при лікуванні різними конструкціями ортодонтичних апаратів. : Дис... канд. наук: 14.01.22 - 2007.



Анотація до роботи:

Аль Хатиб Шаді Аднан. Зміни в порожнині рота при лікуванні різними конструкціями ортодонтичних апаратів. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.22 – стоматологія. – Вищий державний навчальний заклад України „Українська медична стоматологічна академія”. – Полтава, 2007.

Дисертація є клінічним дослідженням, що присвячене підвищенню ефективності раннього лікування дітей із зубощелепними аномаліями, обумовленими функціональними порушеннями, шляхом вивчення динаміки змін, що відбуваються в порожнині рота при лікуванні різними конструкціями ортодонтичних апаратів.

Доведено, що при застосуванні міофункціонального преортодонтичного трейнера в порожнині рота відбуваються менш значні зміни, ніж при лікуванні знімними пластинковими апаратами з елементами функціональної дії. Це підтверджується показниками стану гігієни порожнини рота і тканин пародонта, температурними даними, отриманими в різних ділянках слизової оболонки верхньої щелепи, змінами окремих показників гомеостазу та неспецифічної резистентності.

Доповнені й уточнені показання до застосування міофункціонального преортодонтичного трейнера. Отримані позитивні результати дозволяють рекомендувати міофункціональний преортодонтичний трейнер як лікувально-профілактичний апарат для раннього лікування незначно виражених зубощелепних аномалій І та ІІ класів за Е.Енглем, обумовлених функціональними порушеннями.

У дисертації представлені теоретичне обґрунтування і нове вирішення актуальної наукової проблеми, спрямованої на підвищення ефективності раннього лікування дітей із зубощелепними аномаліями, обумовленими функціональними порушеннями, шляхом вивчення динаміки змін, що відбуваються в порожнині рота при лікуванні різними конструкціями ортодонтичних апаратів.

1. Задовільний вихідний стан гігієни порожнини рота в обох групах обстежених на 7-10 день адаптації до ортодонтичного апарата погіршується та в І групі характеризується як задовільний, а в ІІ – незадовільний. До кінця періоду адаптації стан гігієни покращується в обох групах, повертаючись до вихідного рівня.

2. У період адаптації відбувається підвищення ступеня тяжкості клінічних проявів гінгівіту, особливо виражене в ІІ групі. Через 6 місяців спостереження в І групі клінічні симптоми гінгівіту визначалися вдвічі рідше, ніж до початку лікування, а в ІІ групі - в 1,5 разу частіше, ніж до початку лікування.

3. У дітей із зубощелепними аномаліями вищі температурні показники визначалися в усіх ділянках вимірювання. У процесі адаптації до ортодонтичного апарата підвищення температури більш виражене в дітей ІІ групи. До кінця періоду спостереження в дітей І групи температура наближалася до показників фізіологічного прикусу, в ІІ – знижувалася, але не досягала вихідного рівня.

4. У І групі дітей на 7-10 день користування апаратом визначалося погіршення всіх досліджуваних показників гомеостазу, до кінця 1-го місяця вони нормалізувалися, що відповідає кінцеві періоду адаптації. У ІІ групі дітей не визначено відновлення досліджуваних показників гомеостазу практично до шостого місяця спостережень, хоча вони знижувалися як на 30 день, так і через 6 місяців, але були вірогідно вищі від вихідних.

5. Застосування міофункціонального преортодонтичного трейнера приводить до покращення форми зубної дуги, більш вираженого на нижній щелепі: визначається її подовження і розширення в ділянці іклів і перших постійних молярів. Установлення перших постійних молярів у правильне співвідношення - до І класу за Е.Енглем - відбувається лише за умов їхнього двобічного однойменного контакту.

6. Застосування знімних пластинкових апаратів призводить до патологічних змін слизової оболонки безпосередньо під базисом апарата, а застосування трейнера не змінює кровопостачання підлеглих тканин і діє фізіологічно на слизову оболонку передньої третини твердого піднебіння.

7. На підставі проведених біометричних досліджень доповнені показання до призначення міофункціонального преортодонтичного трейнера:

- при підборі трейнера відстань між іклами не повинна перевищувати 30 мм, а між першими постійними молярами - 44 мм;

- міофункціональний преортодонтичний трейнер сприяє змінам форми і розмірів зубної дуги, більш вираженим на нижній щелепі;

- скупченість передніх зубів усувається за І ступеня фронтальної недостатності;

- досягнення нейтрального співвідношення перших постійних молярів (до І класу за Е.Енглем) відбувається тільки за їхнього двобічного дистального співвідношення.

Публікації автора:

  1. Головко Н.В., Аль Хатіб Шаді. Зміни в порожнині рота, викликані лікуванням знімними ортодонтичними апаратами // Український стоматологічний альманах. – 2004. - №3-4. – С.54-58. (Особистий внесок – аналіз змін, які відбуваються в порожнині рота при ортодонтичному лікуванні за допомогою знімних конструкцій; проаналізовані причини, які призводять до їхньої непереносимості).

  2. Аль Хатіб Шаді, Головко Н.В. Порівняння термометричних показників слизової оболонки порожнини рота в дітей із фізіологічним прикусом та із зубощелепними аномаліями //Український стоматологічний альманах. – 2005. - №1. – С.43-45. (Особистий внесок – вивчення температури міжзубних сосочків піднебінної поверхні верхньої щелепи в дітей у перший період зміни зубів із фізіологічним прикусом і з зубощелепними аномаліями. Отримані дані свідчать про підвищення температури від центральних різців до молярів, підвищену температуру з лівого боку і підвищення температури в дітей із зубощелепними аномаліями).

  3. Головко Н.В., Аль Хатіб Шаді. Зміни біометричних показників зубних дуг у дітей, що користуються міофункціональним преортодонтичним трейнером // Український стоматологічний альманах. – 2005. - №-4. – С.47-49. (Особистий внесок – дослідження діагностичних моделей щелеп 32 пацієнтів, які протягом 6-8 місяців користувалися початковим (голубим) міофункціональним преортодонтичним трейнером. Отримані результати свідчать про зміни сагітальних розмірів і покращення форми зубних дуг).

  4. Деклараційний патент на корисну модель 6722 Україна, А61В5/04, А61С19/04. Конструкція електрода для реографічних досліджень порожнини рота /Зубченко С.Г., Король М.Д., Король Д.М., Рибась О.В., Калашніков Д.В., Аль Хатиб Шаді, Базунова І.В. - № 20041109095; Заявл. 05.11.2004; Опубл. 16.05.2005. - Бюл. № 5. (Особистий внесок – проводив клінічну апробацію пристрою в дітей).

  5. Деклараційний патент на корисну модель 10683 Україна, А61С19/04. Пристрій для графічного аналізу моделей щелеп /Головко Н.В., Король М.Д., Зубченко С.Г., Головко С.В., Король Д.М., Рибась А.В., Ал Хатіб Шаді, Войнолович І.Л., Фетісова Г.Л. – №10683; Заявл. 6.06.2005; Опубл. 15.11.2005. - Бюл. № 11. (Особистий внесок – проведення клінічної апробації пристрою в дітей).

  6. Головко Н.В., Аль Хатиб Шаді. Зміни у порожнині рота за умови лікування знімними конструкціями ортодонтичних апаратів //Матер. ІІ (ІХ) з’їзду Асоціації стоматологів України “Сучасні технології профілактики та лікування в стоматології". – К.: Книга Плюс, 2004. - С.395.

  7. Аль Хабтиб Шади Аднан. Состояние гигиены полости рта в динамике лечения МПТ и СПА /Тези підсумкової наук. конф. молодих учених „Медична наука – 2005” //Актуальні проблеми сучаної медицини: Вісник Української медичної стоматологічної академії. – 2005. – Т.5, вип.4 (12). – С.56.

  1. АльХатіб Шаді. Вплив знімних пластинкових ортодонтичних апаратів на ланки гомеостазу порожнини рота // Матер. обл. наук.-практ. конф. лікарів стоматологів-ортопедів та науковців “Клініка і технологія повного знімного протезування”. – Полтава, 2005. – С.48-49.

  2. Головко Н.В., Аль Хатиб Шади. Особенности гемодинамики тканей пародонта у лиц, пользующихся разными конструкциями ортодонтических аппаратов // Матер. Міжнар. наук.-практ.конф. “Досягнення і перспективи розвитку ортопедичної стоматології та ортодонтії в Україні”// Український стоматологічний альманах. – 2006. - Т.3, №-1. - С.17-18.